Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: WIX, JD, SEDG, TDOC, HSBC, SPT, NVDA

Günün Öne Çıkanları: WIX, JD, SEDG, TDOC, HSBC, SPT, NVDA
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Çin’in hızla gelişen kantitatif ticaret üzerindeki düzenleyici kısıtlamaları sıkılaştıracağı haberlerinin ardından Çinli hisseler güne artıda başladı. Ülkenin önemli finans merkezlerinden Şanghay ve Shenzhen borsalarından yapılan açıklamada, hisseler ve emtialarda fırsatları yakalamak için gelişmiş bilgisayarlarla otomatik analiz ve algoritmalar kullanan kantitatif fonlar tarafından yürütülen piyasa işlemlerine, özellikle de kaldıraçlı kantitatif ürünlere yönelik incelemelerinin artacağı açıklandı. Söz konusu gelişmeyle Li Auto (LI) 5%, JD (JD) 3%, Bilibili (BILI) 2%, PDD (PDD) 2%, NetEase (NET), Baidu (BIDU) ve Alibaba (BABA) 1%’in üzerinde değer kazandı. 

⬆️ Wix. com (WIX) hisseleri, İsrail merkezli yazılım şirketinin beklentileri aşan bilançosunun ardından 6%’ya yakın değer kazandı. Müşterilerine bulut tabanlı internet hizmetleri sunan şirket, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde 1,29 dolarlık hisse başına kârıyla analistlerin 0,96 dolarlık tahminlerini aştı. Ayrıca şirket gelirleri de 402,61 milyon dolarlık beklentinin üzerinde, 403,8 milyon dolar oldu. 

⬇️ Teladoc Health (TDOC) karışık dördüncü çeyrek rakamları ve hayal kırıklığına uğratan tahminlerinin ardından 21% geriledi. Tele-sağlık hizmetleri sağlayıcısı, yılın ilk çeyreğinde gelirlerinin 630 milyon ile 645 milyon dolar aralığında gelmesini bekliyor. Bu tahmin, 672,95 milyon dolarlık konsensüsünün oldukça altında gelirken, şirketin 2024’ün tamamında elde etmeyi beklediği 2,6 milyar ile 2,7 milyar dolar da önceki tahmin olan 2,77 milyar doların altında kaldı. 

⬇️ SolarEdge Technologies (SEDG) Wall Street’i memnun edemeyen bilançosunun ardından 15% değer kaybetti. Güneş paneli üreticisi şirket, satışlarının düşeceğini öngörüyor ve ilk çeyrekte gelirlerinin 175 milyon dolar ile 215 milyon dolar aralığında gelmesini bekliyor. Bu aralık, analistlerin 373 milyon dolarlık beklentisinin oldukça altında.

⬇️ HSBC (HSBC) dünyanın en büyük ikinci ekonomisinde artan batık krediler nedeniyle bir Çin bankasındaki hisselerinden 3 milyar dolar zarar ettiğini açıkladı. Söz konusu zarar, bankanın 30,3 milyar dolarlık rekor yıllık kârına gölge düşürdü. Bu yıl 2 milyar dolar değerinde hisse geri alımı açıklaması da yeterli olmadı ve hisse 8% düştü.

⬇️ Sprout Special (SPT) hisseleri, zayıf dördüncü çeyrek bilançosunun ardından 9% geriledi. Bulut tabanlı sosyal medya yönetim yazılımı sağlayıcısı şirketin gelir ve kârı analist beklentilerini aşsa da ilk çeyrek için açıkladığı 0 ile 0,01 dolarlık hisse başına kâr tahmini, analistlerin 0,03 dolarlık beklentisinin altında kaldı. 

⬇️ Nvidia (NVDA) hisseleri, yarı iletken devinin bugün piyasa kapanışından sonra açıklanacak olan bilançosu öncesinde 1,5% geriledi. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, TradingView