Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: WIRE, AA, EXTR, NMRA, LOGI

April 15, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: WIRE, AA, EXTR, NMRA, LOGI

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Encore Wire (WIRE) hisseleri, ABD’li şirketin İtalyan kablo devi Prysmian’ın hisse başına 290 dolarlık satın alma teklifini kabul etmesinin ardından 8% değer kazandı. Toplamda 3,9 milyar avro değerindeki satın almanın 2024’nın ikinci yarısında tamamlanması bekleniyor.

⬆️ Alcoa (AA) hisseleri, ABD ve İngiltere’nin Rus alüminyum, bakır ve nikel ticaretine yeni kısıtlamalar getirdiğini açıklamasının ardından 4% yükseldi. Düzenlemeler, Londra Metal Borsası ve Chicago Ticaret Borsası’nın Rusya’dan yeni alüminyum, bakır ve nikel tedariki kabul etmesini yasaklıyor.

⬆️ Extreme Networks (EXTR) B. Riley’den aldığı güven oyunun ardından 4%’e yakın değer kazandı. B. Riley, ağ şirketinin kanal envanterinin normalleştiğine ve talebin toparlandığına dair işaretlere dikkat çekerek şirketin “NÖTR” notunu “AL” seviyesine yükseltti ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 14 dolar olarak belirledi.

⬇️ Neumora Therapeutics (NMRA) hisseleri, ABD İlaç ve Gıda Dairesi’nin ilaç üreticisinin şizofreni ilacının erken aşama testlerini durdurma kararının ardından 13% değer kaybetti. FDA, yakın zamanda elde edilen klinik öncesi verilerin tavşanlarda kontrol edilemeyen kasılmalar veya konvülsiyonlar göstermesinin ardından çalışmayı durdurmaya karar verdi. 

⬇️ Logitech (LOGI) hisseleri, Morgan Stanley’nin şirketin notunu “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine düşürmesinin ardından 3% geriledi. Banka analistleri, şirketin gelecekteki gelir artışı için daha ılımlı bir görünüme işaret ediyor ve 2027 mali yılına kadar yıllık sadece 3%’lük bir artış öngörüyor.

Günün Öne Çıkanları: WIRE, AA, EXTR, NMRA, LOGI

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView