Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: WDFC, ASX, COST, ON

Günün Öne Çıkanları: WDFC, ASX, COST, ON
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ WD-40 (WDFC) hisseleri, ev ve bahçe ürünleriyle bilinen şirketin mali üçüncü çeyrekte açıkladığı güçlü sonuçların ardından 12% ralli yaptı. Şirket, bakım ürünlerindeki gözle görülür büyüme ve brüt kâr marjındaki iyileşmeyle net satışlarının yıllık 9% artışla 155 milyon dolara ulaştığını açıkladı. Bu dönemde şirketin gelirleri 5% artışla 19,8 milyon dolara yükselirken, düzeltilmiş hisse başına kârı da 1,46 dolar oldu.

⬆️ ASE Technology (ASX) hisseleri, sözleşmeli çip üreticisi Taiwan Semiconductor Manufacturing Company’nın (TSM) ikinci çeyrek için güçlü gelir büyümesi bildirmesinden destek alarak 5% yükseldi. TSMC, nisan-haziran döneminde analistlerin yaklaşık 20 milyar dolarlık (654,27 milyar Tayvan doları) beklentisinin üzerinde, 20,6 milyar dolar gelir açıkladı. Bu durum, Tayvanlı çip paketleme şirketi ASE Technology hisselerine olumlu yansıdı. 

⬇️ Costco (COST) haziran ayı net satışlarının geçen yılki 22,78 milyar dolara kıyasla 7,4% artarak 24,48 milyar dolara yükseldiği açıklamasının ardından 3% değer kazandı. Perakendeci ayrıca 2017’den bu yana ilk kez üyelik ücretlerine zam yaptığını duyurdu. 

⬇️ On Semiconductor (ON) Morgan Stanley’nin şirketin notunu ve hedef fiyatını düşürmesinin ardından 3% geriledi. Banka, yarı iletken şirketinin “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine, 70 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyatını 65 dolara indirdi. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView