Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: WDC, RIO, CVNA, LOGI, COIN

January 23, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: WDC, RIO, CVNA, LOGI, COIN

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Western Digital (WDC) Morgan Stanley’nin yarı iletken sektöründe yeni favori ismi olarak Nvidia’nın (NVDA) yerini aldı ve şirket hissesi 3%’e yakın yükseldi. 

⬆️ Rio Tinto (RIO) hisseleri, Berenberg’in şirketin notunu “AL” seviyesine taşımasının ardından 2% değer kazandı. 

⬆️ Carvana (CVNA) hisseleri, rakibi Vroom’un (VRM) likiditesini korumak için ikinci el araç segmentini daralttığı açıklamasının ardından 1% yükseldi. 

⬇️ Logitech (LOGI) 2023’ün son çeyreğinde düşen gelirlerinin yanı sıra 2024’e yönelik karamsar tahminlerinin ardından 8% değer kaybetti. Bilgisayarlar için klavyeler ve kameralar gibi ürünler üreten şirket, 31 Aralık’ta sona eren çeyrek dönemde satışlarının 1,26 milyar dolara gerilediğini belirtirken, 2024’te yıllık satışlarının 6%-7% aralığında düşerek 4,2 milyar dolar ile 4,25 milyar dolar aralığına gerilemesini beklediğini söyledi. 

⬇️ Coinbase (COIN) hisseleri, JPMorgan’ın kripto para borsasının notunu “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine indirmesinin ardından 5%’e yakın geriledi. Analist Kenneth Worthington Bitcoin ETF’i katalizörünün piyasa oyuncularını hayal kırıklığına uğratabileceğini söyledi. Coinbase’in yanı sıra kripto para madencileri Marathon Digital (MARA) ve Riot Platforms (RIOT) da sırasıyla 4% ve 3% düştü.  

Günün Öne Çıkanları: WDC, RIO, CVNA, LOGI, COIN

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, TradingView