Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: WBTN, DJT, RRC, NKE

Günün Öne Çıkanları: WBTN, DJT, RRC, NKE
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Trump Media & Technology Group (DJT) hisseleri, dün Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump ve ABD Başkanı Joe Biden arasında gerçekleşen başkanlık münazarasının ardından CNN’nin Trump’tan daha önde olduğuna ilişkin anket sonuçlarıyla 9% değer kazandı. SSRS tarafından düzenlenen anket sonuçlarına göre, münazarayı izleyen katılımcıların 67%’si Trump’ın Biden’dan daha iyi bir performans gösterdiğini düşünüyor. 

⬆️ Webtoon (WBTN) ilk halka arz gününde güçlü bir artış kaydettikten sonra bugün de yükselişini sürdürdü ve 8% arttı. Çeşitli online çizgi romanlarıyla tanınan şirket, dün Nasdaq’ta hisse başına 21,30 dolardan işlem görmeye başladı. 

⬆️ Range Resources (RRC) JPMorgan’dan aldığı güven oyuyla 5%’e yakın yükseldi. Banka, doğalgaz arama ve çıkarma şirketinin yılın ikinci yarısında sıralı hacim artışı için zemin hazırlaması beklenen bir başka sağlam operasyonel çeyrek beklentisinin ardından hissenin 33 dolar seviyesindeki hedef fiyatını 37 dolara yükseltti. 

⬇️ Nike (NKE) hisseleri, spor perakende devinin bilançosunda ileriye dönük zarar uyarısı yapmasının ardından 15% dip yaptı. Şirketin mali dördüncü çeyrekte 1,01 dolar düzeltilmiş hisse başına kârla analistlerin 0,83 dolarlık beklentisini aştı. Ancak Nike ilk çeyrekte 3,16%’lık konsensüse kıyasla gelirlerinde 10% düşüş bekliyor.  

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView