Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: VSTO, CIEN, HALO, CXM

June 6, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: VSTO, CIEN, HALO, CXM

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Ciena (CIEN) hisseleri, mali ikinci çeyreğe yönelik bilançosunun ardından 11%’e yakın değer kazandı. Yazılım şirketinin rakamları geçen yıla göre düşük gelse de analist beklentilerini aştı: Gelirler, 895 milyon dolarlık beklentinin üzerinde, 910 milyon dolar ve hisse başına kâr da 0,14 dolarlık konsensüsün üzerinde, 0,27 dolar oldu. 

⬆️ Vista Outdoor (VSTO) hisseleri, MNC Capital’ın spor ve dış ürünler şirketini satın almak için teklifini 3 milyar dolara veya hisse başına 39,50 dolara yükseltmesinin ardından 7% yükseldi. Vista Outdoor geçen hafta MNC Capital’in hisse başına 37,50 dolarlık teklifini artırmak için yatırım şirketiyle görüşmesine rağmen, teklifin şirketin ve performans ekipmanı işi Revelyst’in değerinin altında olduğunu söyleyerek reddetmişti.

⬆️ Halozyme Therapeutics (HALO) Avrupa Birliği’nden ENHANZE isimli ilaç dağıtım teknoloji için aldığı yeni patentin ardından 7%’ye yakın yükseldi. Halozyme Başkanı ve CEO’su Dr. Helen Torley’e göre, bu gelişme şirketin patent portföyünü ve telif hakkı akışlarının uzun ömürlülüğünü güçlendiriyor.

⬇️ Sprinklr (CXM) Wall Street’in beklentilerini aşan ilk çeyrek bilançosuna rağmen müşteri yönetim deneyimi platformunun zayıf ikinci çeyrek tahminlerinin ardından 24% dip yaptı. Yılın ilk üç ayında şirketin gelirleri 13% artışla 196 milyon dolara yükseldi ve konsensüs 194 milyon doları aştı. Ancak şirket, ikinci çeyrekte 0,09 dolarlık konsensüsün altında, 0,06 dolar ile 0,07 dolarlık kâr öngörerek yatırımcılarını hayal kırıklığına uğrattı. 

Günün Öne Çıkanları: VSTO, CIEN, HALO, CXM

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView