Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: URBN, JKS, LFST, VSAT, LULU

May 22, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: URBN, JKS, LFST, VSAT, LULU

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Urban Outfitters (URBN), perakende biriminin desteğiyle analist beklentilerini aştığı güçlü ilk çeyrek sonuçlarının ardından 7% değer kazandı. Şirketin yıllık bazda 7,8% artışla 1,2 milyar dolara ulaşan geliri 1,18 milyar dolarlık konsensüsü aşarken, hisse başına 0,69 dolarlık kârı da analistlerin beklentilerinin 0,16 dolar üzerinde geldi. 

⬆️ JinkoSolar (JKS) hisseleri, Çinli güneş modülü üreticisinin endüstri standartlarının üzerinde geliştirdiği ve sertifikasını aldığı yeni 2.000 voltluk modülünün tanıtılmasının ardından 5%’in üzerinde yükseldi. Sertifikasyonun ardından, 2.000-V EAGLE Modülleri 2024’ün üçüncü çeyreğinde ABD’de seçili yerlere dağıtılacak ve 2025’te genel ABD pazarında satışa sunulacak.

⬇️ LifeStance Health Group (LFST) hisseleri, sanal ortamda ve yüz yüze ruh sağlığı hizmetleri sunan şirketin 20 milyon hisselik ikincil arzını hisse başına 6,25 dolardan fiyatlandırdıktan sonra 14% değer kaybetti. Şu anda hisseler 6,50 dolardan el değiştiriyor. Arzın, 24 Mayıs 2024 tarihinde veya bu tarih civarında tamamlanması ve kapanması bekleniyor.

⬇️ Viasat (VSAT) mali dördüncü çeyrekte beklentileri aşan bir gelir açıklasa da ileriye dönük zayıf tahminler sundu. Şirket bu dönemde gelirlerini 77% artırdı. Ancak Viasat, 2025 mali yılı için gelirin bir önceki yıla göre neredeyse değişmeyeceğini öngörüyor. Bu görünüm, LSEG verilerine göre yaklaşık 7%’lik bir artışla 4,57 milyar dolara ulaşmasını öngören analist tahminlerine kıyasla kötümser kaldı. Hisse, 11% geriledi. 

⬇️ Lululemon Athletica (LULU) hisseleri, spor giyimi perakendecisinin stratejik yapılandırma planları açıklamasının ardından 5%’e yakın düştü. Üst düzey kreatif rollerde otuz yılı aşkın deneyime sahip olan Jonathan Cheung, küresel kreatif direktör olarak atandı ve ürün tasarımı ve inovasyon yol haritasına liderlik edecek. Nikki Neuburger ise marka ve ürün aktivasyon şefi olarak atandı.

Günün Öne Çıkanları: URBN, JKS, LFST, VSAT, LULU

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView