Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: UAL, RIO, CENX, AMX, JBHT, URBN

April 17, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: UAL, RIO, CENX, AMX, JBHT, URBN

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ United Airlines (UAL) hisseleri, havayolu şirketinin ilk çeyrek bilançosunda beklentileri aşmasının ardından 5%’in üzerinde değer kazandı. Şirket bu dönemde 2,8 milyar dolar işletme nakit akışı ve 1,5 milyar dolar serbest nakit akışı yarattı ve Pasifik (yıllık 44% artış) ve Avrupa (yıllık 11% artış) segmentlerindeki büyümenin öncülüğünde bu çeyrekte yolcu gelirlerinde yıllık 10,1% büyüme açıkladı.

⬆️ Rio Tinto (RIO) ve Century Aluminum (CENX), ABD ve Birleşik Krallık’ın Rusya’nın metal arzını kısıtlamaya yönelik yeni yaptırımlarının ardından sırasıyla 3% ve 6% yükseldi. ABD ve Birleşik Krallık, Rusya’ya karşı ekonomik savaşta yeni bir cephe açarak bu ülkeden gelen alüminyum, nikel ve bakıra yeni kısıtlamalar getirdiklerini duyurdu. Rio ve Century, ABD’nin önde gelen alüminyum üreticileri arasında yer alıyor. 

⬇️ America Movil (AMX) ilk çeyrekte yatırımcılarını hayal kırıklığına uğratan rakamlar açıkladı. Meksikalı telekomünikasyon devinin ilk çeyrek net kârı 55,2% düşerken, gelirleri de 2,7% geriledi. Hisse, 8% düştü.

⬇️ J.B. Hunt (JBHT) hisseleri, lojistik şirketinin piyasa beklentilerini karşılayamayan ilk çeyrek bilançosunun ardından 5% geriledi. Şirketin net kârındaki 35% düşüş, temel olarak hem intermodal hem de kamyon yükünde yük başına brüt gelirindeki 9%’luk düşüş, entegre kapasite çözümlerinde 22% daha az yük, intermodal faaliyet gelirindeki 40%’lık düşüş ve kamyon yükü faaliyet gelirindeki 75%’lik düşüşten kaynaklandı.

⬇️ Urban Outfitters (URBN) Jefferies’in şirket notunu düşürmesinin ardından 3%’ün üzerinde değer kaybetti. Analistler, Urban’ın üç markasına yönelik üç aylık yaya trafiğinde “kayda değer bir yavaşlama” olduğu gerekçesiyle şirketin “TUT” notunu “SEKTÖR ALTI PERFORMANS” seviyesine, ortalama hedef fiyatını da 42 dolardan 32 dolara düşürdü.

Günün Öne Çıkanları: UAL, RIO, CENX, AMX, JBHT, URBN

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView