Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: U, BIIB, MCHP, EXTR

January 9, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: U, BIIB, MCHP, EXTR

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Unity Software (U) hisseleri, şirketin bir ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başvurusunda işgücünü 25% azaltacağı açıklamasının ardından 4% değer kazandı. Şirket, ana iş segmentini yeniden organize etmek ve uzun vadeli ve kârlı bir gelişim sürecinde konumlanmak için 1.800 çalışanının işine son verecek. 

⬆️ Biogen (BIIB) ve Japon ortağı Eisai, Çin’den Leqembi isimli Alzheimer ilacı için onay aldığını açıkladı ve ABD’li şirketin hisseleri 1% yükseldi. 

⬇️ Microchip Technology (MCHP) hisseleri, şirketin zayıflayan ekonomik ortama atıfta bulunarak üçüncü çeyrek gelir öngörüsünü düşürmesinin ardından 4% geriledi. 

⬇️ Extreme Networks (EXTR) ikinci çeyrek gelir öngörüsünde yaptığı revizyonun ardından 8% düştü. Şirket, ikinci çeyrek gelir öngörüsünü önceki tahmin olan 312 milyon ile 327 milyon dolar aralığından 294 milyon ile 297 milyon dolar aralığına düşürdü. 

Günün Öne Çıkanları: U, BIIB, MCHP, EXTR

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, Seeking Alpha