Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: TTWO, GPRE, TDS, ACLX, COHR

Aralık 13, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: TTWO, GPRE, TDS, ACLX, COHR

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Take Two Interactive (TTWO) hisseleri, TD Cowen’ın şirketin “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu ve 173 dolarlık hedef fiyatını korumasının ardından 4% yükseldi. Banka, Grand Theft Auto VI’nın 2025’in başlarında piyasaya sürülmesinin önümüzdeki birkaç yıl boyunca sektörün en sağlam gelişmesi olmasını bekliyor.

⬆️ Green Plains (GPRE) CEO’su ve başkanı Todd Becker’ın 5.149 dolarlık insider hisse alımı yapmasının ardından 5% yükseldi. Becker’ın bu satın alımının şirketin değerlemesi ve gelecek performansına yönelik pozitif bir görünüme işaret ettiği yorumları yapılıyor.

⬆️ Telephone and Data Systems (TDS) hisseleri, şirketin hisse başına 0,185 dolar temettü açıklamasının ardından 5,5% değer kazandı. 

⬇️ Coherent (COHR) Morgan Stanley’nin şirket notunu “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine düşürmesinin ardından 3% geriledi. Analist Meta Marshall’a göre hisse performansındaki son artış, yakın vadede yapay zekâ ve makine öğreniminden elde edilebilecek potansiyel kazanımları da yanıstıyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha, Finviz

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti