Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: TTD, AMAT, W, SMCI, ROKU, BE, YELP

Günün Öne Çıkanları: TTD, AMAT, W, SMCI, ROKU, BE, YELP
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ The Trade Desk (TTD) hisseleri, 2024’e yönelik oldukça iyimser tahminlerinden aldığı destekle 19% yükseldi. Pazarlama otomasyonu teknoloji alanında faaliyet gösteren şirket, bu yılın ilk çeyreğinde gelirlerinin 478 milyon dolara ulaşmasını beklediğini açıkladı. Bu tahmin, analistlerin 452,3 milyon dolarlık beklentisinin oldukça üzerinde geldi. 

⬆️ Applied Materials (AMAT) mali ilk çeyrek sonuçlarında konsensüsü aşmasının yanı sıra ileriye dönük güçlü beklentilerinden aldığı destekle 12% değer kazandı. Yarı iletken ekipmanı üreticisi, önümüzdeki çeyrekte hisse başına kârının 1,80 dolarlık konsensüsün üzerinde, 1,79 dolar ile 2,15 dolar aralığında gelmesini bekliyor. Şirket gelirlerinin ise 6,1 milyar ile 6,9 milyar dolar aralığında geleceğini tahmin ediyor. Analistlerin gelir tahmini 6,34 milyar dolardı. 

⬆️ Wayfair (W) hisseleri, Raymond James’in mobilya perakendecisinin notunu “GÜÇLÜ AL” seviyesine yükseltmesinin ardından 5% yükseldi. Şirket, ABD mobilya endüstrisi için talep trendlerinde istikrar beklemesinin yanı sıra Wayfair’in son maliyet azaltma önlemlerinin kârlılığı üzerinde olumlu bir etki yaratmasını bekliyor. 

⬆️ Super Micro Computer (SMCI) hisseleri, BofA’nın yarı iletken üreticisini 1.040 dolar hedef fiyat ve “AL” notu ile izlemeye başlamasıyla 4% yükseldi. BofA analistlerine göre sunucu ve depolama çözümleri sunan şirket, “yapay zekâ uygulamalarının yol açtığı talep artışından faydalanmaya” hazırlanıyor. Yapay zekâ uygulamalarında kullanılan grafik işlem birimleri bölümü, şirketin gelirinin 50%’sinden fazlasını oluşturuyor. 

⬇️ Roku (ROKU) hisseleri, medya şirketinin dördüncü çeyrekte zarar açıklamasının ardından 15% geriledi. Şirket, rakiplerin yoğun rekabeti ve video yayın hizmetlerine yönelik tüketici harcamalarının azalması gibi önemli zorluklarla karşı karşıya.

⬇️ Bloom Energy (BE) hisseleri, JPMorgan’ın şirketin “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “NÖTR” seviyesine düşürmesi ve hedef fiyatını da 19 dolardan 14 dolara indirimesiyle 15% değer kaybetti.

⬇️ Yelp (YELP) geçtiğimiz yılın tamamı ve dördüncü çeyreğinde beklentileri karşılayamayan rakamlarının ardından 9% düştü.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, TradingView