Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: TSLA, TXN, BHVN, BILI, EVO, ENPH

April 24, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: TSLA, TXN, BHVN, BILI, EVO, ENPH

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Tesla (TSLA) yılın ilk çeyreği için oldukça zayıf bir bilanço açıklamasına rağmen, şirketin yeni araç planları yatırımcılar tarafından memnuniyetle karşılandı ve hisse 12% ralli yaptı. 

⬆️ Biohaven (BVHN) yeni hisse arzının ardından Piper Sandler’dan aldığı güven oyuyla 8% yükseldi. İlaç şirketinin 6,45 milyon hisse ihraç ettiği son finansman hamlesinin ardından Piper Sandler, yeni ilaçlar da dahil olmak üzere 2024 yılında Biohaven için beklenen önemli olayların genişliğini vurgulayarak, şirketin boru hattının hisse değerini etkileyebilecek ek varlıklar ve fırsatlar sunabileceğini öne sürdü. Analistler, Biohaven’ın “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu ve 66 dolar seviyesindeki hedef fiyatını yineledi.

⬆️ Texas Instruments (TXN) hisseleri, çip şirketinin beklentileri aşan bilançosu ve tahminlerinden destek alarak 7% değer kazandı. Şirket gelirleri yıllık bazda 10% düşüşle 3,66 milyar dolara gerilese de 1,20 dolarlık hisse başına kârı analistlerin 1,07 dolarlık konsensüsünü aştı. Şirket ayrıca içinde bulunduğumuz çeyrek için Wall Street’in 3,77 milyar dolarlık beklentisini aşarak, 3,65 milyar ile 3,95 milyar dolar aralığında gelir beklediğini söyledi. 

⬆️ Bilibili (BILI) Daiwa’nın şirket hissesi konusunda yükselişe geçmesiyle 7%’nin üzerinde yükseldi. Daiwa, Çinli video paylaşım sitesinin yapay zekâ destekli içerik üretimi potansiyelini olumlu bulduğunu belirterek, hissenin hedef fiyatını 78,9 dolardan 93,4 dolara taşıdı. 

⬇️ Evotec (EVO) hisseleri, Alman ilaç şirketinin zayıf bilançosunun ardından 37% dip yaptı. Şirket, 2023 mali yılında, bir önceki yıl kaydedilen 22,2 milyon dolar kâra kıyasla, 50,7 milyon dolar zarar açıkladı.  

⬇️ Enphase Energy (ENPH) zayıf üç aylık sonuçlarının Wall Street’i hayal kırıklığına uğratmasıyla 9% değer kaybetti. ABD’li enerji şirketi, 2024 yılının ilk mali çeyreğinde 281,09 milyon dolarlık beklentinin oldukça altında, 263,3 milyon dolar gelir açıkladı. Ayrıca şirketin 0,35 dolarlık hisse başına kârı da analistlerin 0,42 dolarlık konsensüsünü karşılayamadı. 

Günün Öne Çıkanları: TSLA, TXN, BHVN, BILI, EVO, ENPH

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView