Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: TRIP, APP, FROG, TWLO, FSLY, ALB

Şubat 15, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: TRIP, APP, FROG, TWLO, FSLY, ALB

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Tripadvisor (TRIP) hisseleri, çevrimiçi seyahat platformunun analist beklentilerini aşan dördüncü çeyrek rakamlarının ardından 5% yükseldi. Bu dönemde yıllık bazda 10% artışla 390 milyon dolar gelir elde eden şirketin FAVÖK’ü de 84 milyon dolar oldu.

⬆️ AppLovin (APP) konsensüsü aşan güçlü üçüncü çeyrek sonuçlarının ardından 22% değer kazandı. Geçen yılın son çeyreğinde 953 milyon dolar gelir elde ederek 928,2 milyon dolarlık beklentiyi aşan şirketin net kârı da 123,5 milyon dolarlık beklentinin üzerinde, 172 milyon dolar oldu. Şirket ayrıca ilk çeyrekte gelirlerinin 955 milyon ile 975 milyon dolar aralığında gelmesini bekliyor. Analistlerin birinci çeyrek gelir tahmini 937,84 milyon dolardı. 

⬆️ JFrog (FROG) hisseleri, yazılım şirketinin konsensüsü aşan bilançosunun yatırımcılarını memnun etmesinin ardından 19% yükseldi. Dördüncü çeyrekte gelirlerini yıllık bazda 27% artırarak 97,3 milyon dolara taşıyan şirket, böylece analistlerin 93,1 milyon dolarlık tahminini gözle görülür bir şekilde aştı. Ayrıca kârlılıkta da ilerleme kaydeden JFrog’un net zararı, önceki yılın aynı dönemindeki 23,1 milyondan 2023’ün son çeyreğinde 11,2 milyon dolara geriledi.

⬆️ Fastly (FSLY) 2024’ün mali ilk yılına yönelik Wall Street’i memnun edemediği bilançosunun ardından 20% geriledi. Bulut bilişim sağlayıcısının bu dönemde 137,77 milyon dolar olan geliri, ortalama 139,45 milyon dolarlık tahmini karşılayamadı.

⬇️ Twilio (TWLO) içinde bulunduğumuz çeyrek dönem için oldukça zayıf beklentiler açıkladı. Şirket, yılın ilk çeyreğinde 1,025 ile 1,035 milyar dolar gelir elde etmeyi bekliyor ancak bu aralık, 1,05 milyar dolarlık beklentinin altında. Hisse, 12% değer kaybetti.

⬇️ Albemarle (ALB) hisseleri, lityum madencisi şirketin karışık sonuçlarının ardından 5% geriledi. Albemarle dördüncü çeyrekte 617,7 milyon dolar ya da hisse başına 5,26 dolar net zarar açıkladı. Bu rakam, bir önceki yılın aynı çeyreğinde elde edilen 1,13 milyar dolar ya da hisse başına 9,60 dolarlık net kârın oldukça altında kaldı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, TradingView

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti