Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: TAL, LRN, PARA, LVS, RIVN

Ocak 25, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: TAL, LRN, PARA, LVS, RIVN

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ TAL Education (TAL) hisseleri, şirketin beklentileri aşan mali üçüncü çeyrek bilançosunun ardından 6% yükseldi. Bu dönemde şirketin gelirleri yıllık bazda 60,5% artışla 43,51 milyon dolarlık konsensüsün üzerinde, 373,5 milyon dolar oldu.

⬆️ Stride (LRN) 2024’ün mali ikinci çeyreği için açıkladığı güçlü rakamların ardından 6% değer kazandı. Eğitim platformu, ikinci çeyrekte 196,5 bin yeni kayıtla rekor kırarken, çeyrek dönem gelirinin 500 milyon doları aştığını ve brüt kâr marjının 39,8%’e yükseldiğini açıkladı. 

⬆️ Paramount Global (PARA) hisseleri, film ve televizyon stüdyosu Skydance Media’nın Paramount Global’ı satın almak istediği haberlerinin ardından 3%’ün üzerinde yükseldi.

⬆️ Las Vegas Sands (LVS) karışık dördüncü çeyrek bilançosuna rağmen gelirlerindeki rekor artışla 2%’nin üzerinde değer kazandı. Şirket, Macao bölgesindeki faaliyetlerinden elde ettiği gelirlerin yıllık bazda 300 yükselerek 1,86 milyar dolara ulaştığını açıkladı. 

⬇️ Rivian (RIVN) hisseleri, Barclays’in şirketin hedef fiyatını 25 dolara düşürmesinin ardından 2,5% geriledi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, TradingView

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti