Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: SRPT, ASAN, GILD

Günün Öne Çıkanları: SRPT, ASAN, GILD
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Sarepta Therapeutics (SRPT) hisseleri, ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nin (FDA) Duchenne musküler distrofisi için şirketin Elevidys tedavisine ambulatuvar olmayan hastaları da kapsayacak şekilde hızlandırılmış onay vermesinin ardından 37% ralli yaptı. Kurum ayrıca, hastaların en az dört yaşında olmasını gerektiren ayaktan hastalar için de geleneksel onay verdi. 

⬆️ Asana (ASAN) yatırımcıları ve Wall Street’i memnun eden bilançosundan aldığı destekle 5% değer kazandı. Yazılım şirketi, ikinci çeyrekte beklentileri aşmasının yanı sıra içinde bulunduğumuz çeyrek dönem için gelirlerinin 177,7 milyon dolarlık konsensüse kıyasla 177 milyon dolar ile 178 milyon dolar aralığında geleceğini tahmin ediyor. 

⬆️ Gilead Sciences (GILD) hisseleri, ilaç üreticisinin uzun etkili enjekte edilebilir ilacının kadınlarda HIV enfeksiyonunu önlemede mevcut günlük hap Truvada’ya kıyasla daha etkili olduğunu gösteren bir son aşama çalışmasının ardından 4%’e yakın yükseldi. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView