Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: SQ, CVNA, FLNC, TCOM, BKNG

Şubat 23, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: SQ, CVNA, FLNC, TCOM, BKNG

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Carvana (CVNA) tarihinde ilk kez kâr açıklayarak 30% değer kazandı. İkinci el otomobil satışı alanında faaliyet gösteren şirket ilk çeyrek için faiz, vergi, amortisman ve itfa payları öncesi düzeltilmiş kazancının da 100 milyon doları aşmasını bekliyor. 

⬆️ Block (SQ) hisseleri, şirketin karışık bilançosunun ardından 16% yükseldi. Şirket, Cash App kullanıcılarını bankacılık hizmetlerine çekerek, aileleri hedefleyerek ve yeni nesil bir sosyal banka geliştirerek işini büyütmeyi planlıyor. Block, önceki beklentisi olan 2,40 milyar dolara kıyasla, 2024 mali yılında en az 2,63 milyar dolar düzeltilmiş FAVÖK elde etmeyi bekliyor.

⬆️ Fluence Energy (FLNC) JPMorgan’ın şirket hissenin “NÖTR” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltmesinin arından 10% yükseldi. Bankaya göre Fluence Energy’nin hisselerindeki son satış dalgası, şirketin gerçek performansı ve potansiyeline kıyasla orantısız bir değerleme yarattı. 

⬆️ Trip. com (TCOM) 2023’ün 4. çeyreğinde 160 milyar dolarlık rekor bir brüt mal değeri açıkladı. Şirketin yıllık toplam net kârı 122% artarken, düzeltilmiş FAVÖK de 31% ile son on yılın en yüksek seviyesini gördü. Hisse 4% yükseldi. 

⬇️ Booking Holdings (BKNG) hisseleri, şirketin beklentileri aşan bilançosu ve temettü duyurusuna rağmen 8% geriledi. Ortadoğu’da devam eden çatışmalar tatil sezonunda oda rezervasyonlarını etkileyerek şirketin güçlü olduğu diğer bilanço birimlerine gölge düşürdü. Rezervasyon yapılan oda gecelemesi bu dönemde 9,2% artarak 9,7%’lik Wall Street tahminlerinin biraz altında kaldı. Ayrıca, Booking Holdings rekabete aykırı uygulamalar nedeniyle İspanyol düzenleyicilerden 526 milyon dolarlık para cezasıyla karşı karşıya.  

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, TradingView