Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: SONY, VOD, ONON, LUNR

May 14, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: SONY, VOD, ONON, LUNR

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ On Holding (ONON) güçlü ilk çeyrek bilançosuyla 16% ralli yaptı. İsviçreli spor giyim şirketi, analist beklentilerini 0,18 dolar aşarak ilk çeyrekte 0,31 dolar hisse başına kâr elde etti. Şirketin geliri de yıllık bazda 20%’nin üzerinde yükselerek 560,5 milyon dolara ulaştı. 

⬆️ Vodafone (VOD) analist beklentilerini aşan sonuçlarından aldığı destekle 4%’e yakın değer kazandı. İngiliz telekomünikasyon devi, tahminlere paralel olarak 11,02 milyar avro (11,89 milyar dolar) çekirdek kâr ve 2,44 milyar avroluk piyasa beklentilerinin üzerinde, 2,60 milyar avro düzeltilmiş serbest nakit akışı açıkladı.

⬆️ Sony (SONY) hisseleri, Japon şirketin beklentileri aşan bilançosunun ardından 4% yükseldi. PlayStation üreticisi, yılın ilk çeyreğinde 18,4 milyar dolarlık konsensüsün üzerinde, yıllık bazda 14% artışla 22,3 milyar dolar gelir açıkladı. Ancak şirketin faaliyet kârı, 1,5 milyar dolarlık beklentinin altında geldi ve 1,4 milyar dolar oldu. 

⬇️ Intuitive Machines (LUNR) hisseleri, şirketin ilk çeyrekte analist beklentilerini aşmasına rağmen zayıf tahminlerinden darbe alarak 6% geriledi. Uzay keşif şirketi, geçen yılın aynı çeyreğine göre 301%’lik önemli bir artışla 59,53 milyon dolarlık konsensüs tahminini artırarak 73,07 milyon dolarlık gelir açıkladı. Ancak şirketin 2024 mali yılı için öngördüğü 200 milyon ile 240 milyon dolar aralığındaki gelir tahmini, analistlerin 267,9 milyon dolarlık konsensüsünün altında kaldı. 

Günün Öne Çıkanları: SONY, VOD, ONON, LUNR

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView