Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: SOFI, MGRC, WULF, MARA, PHG, RYAAY, BE

January 29, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: SOFI, MGRC, WULF, MARA, PHG, RYAAY, BE

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ SoFi Technologies (SOFI) hisseleri, finans şirketinin dördüncü çeyrek bilançosu öncesi 6%’ya yakın yükseldi. Şirketin enflasyondaki düşüş ve ABD’nin dirençli ekonomik görünümüyle beklentileri aşması bekleniyor. 

⬆️ McGrath RentCorp (MGRC) hisseleri, Willscot Mobile Mini’nin kurumlararası depolama kiralama şirketini 3,8 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın alacağı haberlerinin ardından 10% değer kazandı. 

⬆️ Kripto paralarla ilişkili şirket hisseleri, Bitcoin’in geçen hafta kritik 40 bin dolar seviyesini gördükten sonra toparlanma sinyalleri göstererek 42 bin doların üzerinde seyretmesiyle yükseldi. Marathon Digital (MARA) 4%, Coinbase (COIN) 2%, Riot Platforms (RIOT) 3%, Cleanspark (CLSK) 4%, Microstrategy (MSTR) 1,5% ve Terawulf (WULF) 6% yükseldi. 

⬇️ Koninklijke Philips (PHG) dördüncü çeyrek bilançosunun ardından 8%’e yakın değer kaybetti. Şirket gelirlerinde yıllık 7%’lik bir düşüş yaşadı, 2024 geneli için de satışlarında 3% ile 5% aralığında artış beklediğini açıkladı. 

⬇️ Ryanair Holdings (RYAAY) artan yakıt fiyatları ve uçuş iptalleri sebebiyle 2024 kâr beklentisini 1,85 milyar işe 1,95 milyar Euro aralığına düşürdükten sonra 2% geriledi. 

⬇️ Bloom Energy (BE) hisseleri, BofA’nın şirket notunu “SEKTÖR ALTI PERFORMANS” seviyesine düşürmesinin ardından 5% düştü. Bloom Energy’nin hedef fiyatını da 16 dolardan 10 dolara düşüren BofA analisti Julien Dumoulin-Smith, şirket gelirlerinin 2023-2025 aralığında yatay seyretmesini bekliyor. 

Günün Öne Çıkanları: SOFI, MGRC, WULF, MARA, PHG, RYAAY, BE

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, TradingView