Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: SNAP, GOOGL, SKX, EDU, BYD, INTC

April 26, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: SNAP, GOOGL, SKX, EDU, BYD, INTC

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Snap (SNAP) hisseleri, sosyal medya şirketinin güçlü ikinci çeyrek tahminleri açıkladığı bilançosunun ardından 23% ralli yaptı. Şirketin ikinci çeyrekte beklediği 1,225 milyar dolarlık gelir beklentisi, yıllık bazda 18%’lik artışa işaret etmenin yanı sıra, Wall Street’in 1,21 milyar dolarlık konsensüsünün de üzerinde. 

⬆️ Alphabet (GOOGL) hisseleri, şirketin yapay zekâ ile desteklenen gelirlerinin yanında, tarihinde ilk kez temettü açıkladığı bilançosunun ardından 11% değer kazandı. Arama motoru Google’ın sahibi şirket, ilk çeyrekte gelirlerini yıllık bazda 15% artışla 80,54 milyar dolara taşıyarak analistlerin 78,59 milyar dolarlık beklentisini geride bıraktı. 

⬆️ Skechers (SKX) ilk çeyreğe yönelik beklentileri aşan üç aylık rakamlarından aldığı destekle 10% yükseldi. Spor ürünleri üreticisi, gelirlerini yıllık bazda 12% artırarak 2,25 milyar dolara taşırken, şirketin brüt kâr marjı 52,5% oldu.

⬆️ New Oriental Education (EDU) hisseleri, eğitim hizmetleri şirketinin mali üçüncü çeyrek bilançosunun ardından 7% yükseldi. Bu dönemde net gelirlerini 6,8% artışla 87,2 milyon dolara taşıyan şirket, 2024’ün mali dördüncü çeyreğinde de 28% ile 31% aralığında gelir artışı öngördü. 

⬇️ Boyd Gaming (BYD) hisseleri, oyun şirketinin zayıf birinci çeyrek karnesinin ardından 12% geriledi. Şirketin net kârı, bu dönemde 145,18 milyon dolarlık konsensüsün altında gelerek, geçen yılın aynı dönemindeki 199,7 milyon dolardan 136,5 milyon dolara indi. 

⬇️ Intel (INTC) yatırımcıları hayal kırıklığına uğratan bir bilanço açıkladı. ABD’li çip şirketi, yıllık bazda 9% artışla 12,72 milyar dolar üzerinden hisse başına 0,18 dolar düzeltilmiş kâr elde etti. Ancak şirketin ikinci çeyrek için 13 milyar dolarlık gelir ve 0,10 dolar kâr beklentisi, analistlerin 13,57 milyar dolar gelir ve 0,25 dolarlık kâr tahminlerinin oldukça altında kaldı. Hisse, 7% değer kaybetti. 

Günün Öne Çıkanları: SNAP, GOOGL, SKX, EDU, BYD, INTC

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView