Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: SAVE, SMCI, EDR, ROKU, CELH

January 19, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: SAVE, SMCI, EDR, ROKU, CELH

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Spirit Airlines (SAVE), dördüncü çeyrek tahminlerini yükseltmesinin ardından 18% değer kazandı. ABD’li bir temyiz mahkemesinin şirketin 3,8 milyar dolarlık JetBlue Airways satın alımını engelleme kararına itiraz etmesinin ardından Spirit, kararı engellemek için çalıştığını ve birleşme anlaşmasını tamamlayacağını söyledi. 

⬆️ Super Micro Computer (SMCI) 2024’ün ikinci çeyreğine ilişkin gelir ve kâr beklentilerini artırmasının ardından 13% yükseldi. Şirket, ikinci çeyrekte net satışlarının 3,6 milyar ile 3,65 milyar dolar aralığında gelmesini bekliyor. Bu, önceki tahmin olan 2,7 milyar ile 2,9 milyar dolar aralığının oldukça üzerinde. 

⬆️ Endeavour Mining (EDR) hisseleri, şirketin geçen ay kovulan CEO’su Sebastien de Montessus’un “görevini suistimal ettiği” gerekçesiyle tazminat ödemesi almayacağı gelişmeleriyle 8%’e yakın yükseldi. 

⬆️ Roku (ROKU) hisseleri, Seaport Research’ün şirketin “SAT” notunu “NÖTR” seviyesine taşımasıyla 2% değer kazandı. Analist David Joyce, “Geçen ayki taktiksel not düşürme kararımız daha çok bir değerleme hamlesiydi ancak şimdiki not artırma kararımız, şirket hisselerinde yükseliş ima eden veri noktalarından kaynaklandı.” yorumunu yaptı. 

⬇️ Celsius Holdings (CELH) hisseleri, şirketin dördüncü çeyrek bilançosu öncesi 2% geriledi. 

Günün Öne Çıkanları: SAVE, SMCI, EDR, ROKU, CELH

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, TradingView