Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: SAP, ISRG, NOK, GETR, TXN

January 24, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: SAP, ISRG, NOK, GETR, TXN

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ SAP SE (SAP) hisseleri, Alman teknoloji şirketinin yapay zekâ odaklı iş segmentlerindeki büyümeye odaklanma amacıyla 8 bin çalışanın rollerinde yeniden yapılandırmaya gideceği açıklamasının ardından 5% yükseldi. Şirket bu programa 2,2 milyar dolar harcama yapacağını belirtirken, ayrıca bulut segmentinde çift haneli büyüme öngördüğünü söyledi. 

⬆️ Intuitive Surgical (ISRG) 2023’ün dördüncü çeyreğinde analistlerin konsensüs tahminlerini aşan rakamlar açıkladı ve 7% değer kazandı. Şirket, geçen yılın aynı dönemine göre 17% artışla 1,89 milyar dolar gelir elde etti. Intuitive’in 1,60 dolar seviyesindeki hisse başına kârı da 1,48 dolarlık analist beklentilerini aştı. 

⬆️ Nokia (NOK), Çinli rakibi Oppo ile 5G patentleri üzerinde bir çapraz lisans anlaşmasına vardığını açıklamasının ardından hisselerinde 2% artış gördü. 

⬆️ Getaround (GETR) 2024 faaliyet planları için Mudrick Capital Managament’tan 20 milyon dolar fon aldığı haberlerinin ardından 50%’nin üzerinde ralli yaptı. 

⬇️ Texas Instruments (TXN) hisseleri, şirketin karmaşık dördüncü çeyrek bilançosunda analist beklentilerinin altında rakamlar açıklamasının ardından 4% geriledi. Şirket ayrıca ilk çeyrekte gelirlerinin 3,45 milyar dolar ile 3,75 milyar dolar aralığında gelmesini beklediğini söyledi. Bu aralık, analsitlerin 4,09 milyar dolarlık beklentisinin oldukça altında geldi. 

Günün Öne Çıkanları: SAP, ISRG, NOK, GETR, TXN

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, TradingView