Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: S, ZS, ADM, JD, XPEV, BA

January 22, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: S, ZS, ADM, JD, XPEV, BA

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ SentinelOne (S) hisseleri, BTIG Research’ün şirketin notunu “AL” seviyesine yükseltmesiyle 5%’e yakın yükseldi. Analist Gray Powell, güvenlik yazılımı sektörünün 2024’teki büyüme potansiyelinin geçen yıla göre çok daha iyi göründüğünü belirterek, SentinelOne’ın “istikrarlı bir şekilde pozitif” ilerlediğini söyledi. 

⬆️ Zscaler (ZS) siber güvenlik startup’ı Avalor’u 350 milyon dolara satın alacağı haberlerinin ardından 3% değer kazandı. 

⬇️ Archer-Daniels-Midland (ADM) hisseleri, Baird’in tarım ürünleri, taşımacılık ve beslenme şirketlerindeki muhasebe uygulamalarına ilişkin endişeler nedeniyle hissenin notunu “NÖTR” seviyesine düşürmesinin ardından 10% değer kaybetti. Baird analisti Ben Kallo, ADM’nin hedef fiyatını da 96 dolardan 61 dolara düşürdü.

⬇️ Boeing (BA) hisseleri, düzenleyicilerin 737 modeline yönelik çalışmalarına ilişkin ek inceleme tavsiyenin ardından 3%’e kadar düştü. Bu hamle, ayın başlarında bir uçuş ortasında 737 modelinin kapısının kopması nedeniyle çok sayıda Boeing 737 Max 9 uçağına uygulanan uçuş yasağının ardından geldi.

⬇️ Geçen haftalarda Çin ekonomisine ilişkin endişelerin ardından ekside seyreden borsa ortamında, Çin hisselerindeki satışlar yoğunlaşmaya devam etti. JD.com (JD), Li Auto (LI), Xpeng (XPEV), Nio (NIO), Bilibili (BILI) ve Netease (NTES) gibi önde gelen Çin hisseleri 5%’in üzerinde geriledi. 

Günün Öne Çıkanları: S, ZS, ADM, JD, XPEV, BA

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, TradingView