Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: RVMD, DAL, PSMT, HXL, JWN

April 10, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: RVMD, DAL, PSMT, HXL, JWN

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Delta Air Lines (DAL) birinci çeyreğe ilişkin açıkladığı olumlu sonuçların ardından 4%’ün üzerinde değer kazandı. Havayolunun gelirleri yıllık bazda 6% artışla 12,56 milyar dolara yükseldi. Geçen yılın aynı döneminde 363 milyon dolar zarar eden şirket, bu yıl ise 37 milyon dolar kâr açıkladı. 

⬆️ PriceSmart (PSMT) hisseleri, analist beklentilerini aşan üç aylık sonuçlarının ardından 4% yükseldi. Depo yönetimi şirketi, yılın ilk çeyreğinde 1,29 milyar dolarlık geliriyle 1,28 milyar dolarlık konsensüsü aşarken, analistlerin 0,07 dolarlık beklentisinin oldukça üzerinde, hisse başına 1,24 dolar kâr açıkladı. 

⬆️ Revolution Medicines (RVMD) hisseleri, klinik aşamalı onkoloji şirketinin tüm insan kanserlerinin 30%’una kadarıyla ilişkili çeşitli RAS mutasyonlarını hedef almak üzere tasarlanmış çok seçici bir RAS(ON) inhibitörü olan RMC-6236’nın erken klinik testlerinde olumlu sonuçlar açıklamasıyla 3% yükseldi. 

⬇️ Hexcel (HXL) hisseleri, şirketin üst düzey yönetimine yönelik açıkladığı görev değişikliklerinin ardından 5% geriledi. Havacılık ve uzay şirketi, CEO ve Başkan Nick L. Stanage’i Yönetim Kurulu Başkanlığı’na atadığını; Stanage’in görevine ise Spirit AeroSystems’ın eski CEO’su Thomas C. Gentile’ın getirileceğini açıkladı. 

⬇️ Nordstrom (JWN) hisseleri, Fitch Ratings’in büyük mağazaların kârlılık elde etme ve pazar paylarını koruma kabiliyetlerine yönelik inancının azalmasıyla, şirketin kredi notunu düşürdüğü açıklamasının ardından 2% düştü. 

Günün Öne Çıkanları: RVMD, DAL, PSMT, HXL, JWN

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView