Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: RTO, ORCL, CASY, FER

Günün Öne Çıkanları: RTO, ORCL, CASY, FER
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Rentokill (RTO) hisseleri, aktivist bir yatırımcı olarak bilinen Trian Fund Management’ın şirkette önemli bir pozisyon aldığı haberlerinin ardından 12% ralli yaptı. Trian’ın söz konusu yatırımla şirketin en büyük 10 hissedarından biri olduğu belirtiliyor.

⬆️Oracle (ORCL) dördüncü çeyrek sonuçlarında konsensüsü kaçırmasına rağmen, Oracle Cloud’daki yapay zekâ dil modellerine yönelik yüksek talebin etkisiyle üçüncü ve dördüncü çeyreklerde rekor düzeyde satış sözleşmeleri imzaladığını açıkladı. Bu da sipariş başına gelirin (RPO) 44% artışla 98 milyar dolara yükselmesini sağladı. Ayrıca yazılım şirketi, Microsoft Azure AI Platformunu genişletmek üzere bulut altyapısını kullanmak için OpenAI ile ortaklık kurdu. Oracle ayrıca Google ile de çoklu bulut ortaklığı kurmak üzere bir anlaşma imzaladı. Hisse, 8% değer kazandı. 

⬆️ Casey’s General Stores (CASY) hisseleri, şirketin beklentileri aşan bilançosundan aldığı destekle 5%’e yakın yükseldi. Perakende zinciri, 55%’in üzerinde kâr artışının yanı sıra çeyrek dönemlik temettüsünün 16% artışla 0,43 dolardan 0,50 dolara yükseleceğini açıkladı. Ayrıca şirket, tarihinde ilk kez FAVÖK’te 1 milyar doları aşarak bir rekora imza attı. 

⬇️ Ferrovial (FER) hisseleri, Hollanda merkezli dünyanın önde gelen altyapı şirketinin iştiraki Cintra aracılığıyla Hintli IRB Infrastructure Developers şirketinin 5% hissesini 214 milyon Euro’ya sattığı haberlerinin ardından 5% değer kaybetti. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView