Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: RTO, AGR, VSCO, CIEN, ADT, BILI

Mart 7, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: RTO, AGR, VSCO, CIEN, ADT, BILI

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Rentokil (TO) hisseleri, haşere ilaçlama şirketinin yıllık kârında 50% artış açıklaması ve Terminix entegrasyonundan daha fazla tasarruf hedeflediğini söylemesinin ardından 17% yükseldi. 2021’de gerçekleştirdiği 6,7 milyar dolarlık Terminix satın alımının ardından bir haşere kontrol devi yaratan İngiliz şirket, brüt sinerji hedefini 50 milyon dolar artırarak entegrasyonun tamamlanmasını daha önce planlanandan bir yıl sonraya, 2026’ya erteledi.

⬆️Avangrid (AGR) yönetim kurulunun bağlı olmayan komitesinin çoğunluk hissedarı Iberdrola’dan bağlayıcı olmayan bir satın alma teklifi aldığını duyurdu. Söz konusu teklif, Iberdrola veya iştiraklerinin hâlihazırda sahip olmadığı tüm Avangrid hisselerinin hisse başına 34,25 dolara satın alınmasını öneriyor. Hisse, 7% değer kazandı. 

⬇️ Victoria’s Secret (VSCO) hisseleri, giyim şirketinin kadın iç giyimi kategorisinde gördüğü zayıf talep sebebiyle önümüzdeki çeyrekte zarar uyarısı yapmasının ardından 28% geriledi. Victoria’s Secret, 2024 satışlarının 2023’e kıyasla 6 milyar dolara gerileyeceğini ve 6,18 milyar dolar olan beklentilerin altında kalacağını öngörüyor. Şirket, birinci çeyrekte düzeltilmiş kârının da hisse başına 0,15 dolar zarar ile 0,10 dolar kâr aralığında değişeceğini tahmin ediyor. Analistlerin bu döneme yönelik hisse başına kâr beklentisi 0,31 dolardı. 

⬇️ Ciena (CIEN) gelir ve kârında düşüş açıkladığı mali birinci çeyrek bilançosunun ardından 10% düştü. Bu dönemde ağ ve yazılım şirketinin gelirleri, 2023’ün ilk mali çeyreğindeki 1,06 milyar dolara göre 1,04 milyar dolara gerilerken, net kârı da aynı dönemde 76,2 milyon dolar veya hisse başına 0,51 dolarda, 49,5 milyon dolar veya hisse başına 0,34 dolara düştü. 

⬇️ ADT (ADT) Apollo Global Management (APO) tarafından ikincil halka arzın duyurulmasının ardından 8% değer kaybetti. Söz konusu arz, 55 milyon ADT hissesini hisse başına 6,50 ile 6,75 dolar fiyat aralığında elden çıkarmayı ve potansiyel olarak Apollo için 371 milyon dolara kadar gelir elde etmeyi amaçlıyor. 

⬇️ Bilibili (BILI) hisseleri, dördüncü çeyrekte zararını azaltsa da 7% düştü. Çinli video platformu 31 Aralık’ta sona eren dönemde geçen yıla göre 58% düşüşle 78,3 milyon dolar veya hisse başına 0,21 dolar net zarar açıklarken, bu rakam 0,19 dolarlık analist tahminlerinin altında kaldı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti