Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: RNG, ODD, BROS, ANET, LYFT, DV, ZI

May 8, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: RNG, ODD, BROS, ANET, LYFT, DV, ZI

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ RingCentral (RNG) hisseleri, bulut bilişim şirketinin güçlü ilk çeyrek bilançosundan aldığı destekle 13% değer kazandı. Şirket, bu dönemde yıllık bazda 9% artışla 578,15 milyon dolar gelir ve 0,87 dolar hisse başına kâr açıkladı. Analistler, şirketin 584 milyon dolar gelir ve 0,80 dolar kâr açıklamasını bekliyordu. 

⬆️ Oddity Tech (ODD) beklentilerin üzerinde gelen üç aylık sonuçlarının ardından 11%’in üzerinde fırladı. Yeni ürünler geliştirmek için yapay zekâdan faydalanan İsrail merkezli kozmetik platformu, ilk çeyrekte 211,63 milyon dolar gelir üzerinden hisse başına 0,61 dolar kâr açıkladı. Analistlerin beklentisi, şirketin 205 milyon dolar gelir ve 0,49 dolar kâr açıklaması yönündeydi.

⬆️ Dutch Bros (BROS) yıllık bazda zarardan kâra döndüğünü açıkladığı bilançosundan aldığı destekle 8% yükseldi. Şirket, geçtiğimiz yıla göre 39,5% artışla 275 milyon dolar gelir açıklayarak, 255 milyon dolar seviyesindeki konsensüsü aştı. Ayrıca kahve zinciri, geçtiğimiz yılın aynı dönemindeki 0,07 dolarlık zarara kıyasla, bu yıl 0,08 dolar hisse başına kâr açıkladı. 

⬆️ Arista Networks (ANET) hisseleri, bulut ağı devinin beklentileri aştığı bilançosunda tahminleri yükseltmesi ve büyük bir hisse geri alım programı açıklamasıyla 7% değer kazandı. Şirket, 31 Mart’ta sona eren ilk çeyrekte 1,55 milyar dolar ve 1,74 dolarlık gelir ve hisse başına kâr beklentilerinin üzerinde, sırasıyla 1,57 milyar dolar gelir ve 1,99 dolar kâr açıkladı. Arista ayrıca yönetim kurulunun 1,2 milyar dolarlık bir hisse geri alım programını onayladığını belirtti. 

⬆️ Lyft (LYFT) ilk çeyrekte talepte gördüğü artışla güçlü bir bilanço açıkladı. Araç paylaşım şirketinin gelirleri, 28%’lik bir artışla 1,28 milyar dolara ulaşarak analistlerin 1,16 milyar dolarlık beklentisini geride bıraktı. Şirket ayrıca, haziran ayında sona eren çeyrek için brüt rezervasyonlarının 4 milyar ile 4,1 milyar dolar aralığında olacağını tahmin etti. Bu aralık, Wall Street’in 3,96 milyar dolarlık beklentisinin de oldukça üzerinde. Hisse, 5% yükseldi. 

⬇️ DoubleVerify (DV) hisseleri, yazılım şirketinin zayıf ilk çeyrek kazançlarının ardından 38% dip yaptı. Toplam 140 milyon dolar gelir ile analistlerin tahminlerini hafif aşan şirketin ilk çeyrek için açıkladığı 0,04 dolarlık düzeltilmiş hisse başına kârı, analistlerin 0,12 dolarlık konsensüsünün oldukça altında kaldı. Ayrıca ikinci çeyrekte 152 milyon ile 156 milyon dolar aralığında gelir elde etmeyi bekleyen şirketin bu tahmini de Wall Street’in 159 milyon dolarlık beklentisinin oldukça altında. 

⬇️ ZoomInfo (ZI) ilk çeyrekte beklentileri aşsa da ikinci çeyrek için zayıf tahminler açıklayarak 23% değer kaybetti. Şirket, ilk çeyrekte 310,1 milyon dolar gelir üzerinden hisse başına 0,23 dolar kâr elde ederek Wall Street’in beklediğinden daha iyi sonuçlar açıkladı. Ancak şirket, ikinci çeyrek için 0,25 dolarlık konsensüsün altında, hisse başına 0,23 ile 0,24 dolar aralığında kâr öngörüyor. 

Günün Öne Çıkanları: RNG, ODD, BROS, ANET, LYFT, DV, ZI

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView