Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: RNA, BYDDY, PARA

Günün Öne Çıkanları: RNA, BYDDY, PARA
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Avidity Biosciences (RNA) hisseleri, RNA terapötik şirketinin deneysel bir tedavisinin, nadir görülen bir kas hastalığının altında yatan nedeni ele alabileceğine yönelik faz 2 testlerinin olumlu sonuçlar göstermesinin ardından 20% ralli yaptı. 

⬇️ BYD (BYDDY) hisseleri, Avrupa Birliği’nin Çin üretimi elektrikli araçlara yönelik 50% gümrük vergisi uygulayacağı haberlerinin ardından 4% değer kaybetti. Vergiler, eylül ayında açıklanan elektrikli otomobil üreticilerine yönelik bir AB soruşturmasına ne ölçüde uyduklarına bağlı olarak, tüm Çin elektrikli araçlarına yönelik mevcut 10%’luk vergilere ek olarak uygulanacak.

⬇️ Paramount Global (PARA) hisseleri, medya devinin en büyük hissedarı Sheri Redstone’un David Ellison’ın Skydance Media’sı ile süregelen satın alma görüşmelerini sonlandırdığı iddialarıyla 3%’e yakın geriledi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView