Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: RKLB, HIVE, PAYO, NKE

December 22, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: RKLB, HIVE, PAYO, NKE

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Rocket Lab (RKLB), şirketin ABD hükümetinden bir müşteriyle 18 uzay aracı tasarlamak, üretmek, teslim etmek ve işletmek için 515 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladığını duyurmasının ardından 19% ralli yaptı.

⬆️ Hive Digital (HIVE) hisseleri, şirketin kripto para madencilik kapasitesini oldukça artıracak ve Ocak-Haziran 2024 aralığında teslim edilmesi beklenen 7 bin adet Bitmain S21 Antminer satın alımının ardından 5%’in üzerinde yükseldi. 

⬆️ Payoneer (PAYO) hisseleri, ödeme şirketinin müşteri deneyimini geliştirmek ve girişimcilerin küresel ekonomiyle kolayca bağlantı kurmasına yardımcı olması hedefleinin yeni özelliklerini duyurmasının ardından 11% değer kazandı. Payoneer CEO’su Oren Ryngler, “Payoneer Checkout’a yönelik yeni güncellemelerimiz, müşterilerin web mağazaları aracılığıyla çevrimiçi ödemeleri güvenli ve kolay bir şekilde kabul etmelerine yardımcı oluyor ve daha yüksek oranda müşteri dönüşümüne katkıda bulunabiliyor.” ifadelerini kullandı.

⬇️ Nike (NKE) mali ikinci çeyreğe yönelik zayıf bilançosu ve aşağı yönlü revize ettiği öngörülerinin ardından 12%’nin üzerinde geriledi. Şirket ayrıca önümüzdeki üç yıl boyunca devam edecek 2 milyar dolarlık bir maliyet azaltma programı açıkladı. 

Günün Öne Çıkanları: RKLB, HIVE, PAYO, NKE

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, Seeking Alpha