Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: RELY, SMCI, AMD, RCL, DOCN, RIVN, ETSY

Şubat 22, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: RELY, SMCI, AMD, RCL, DOCN, RIVN, ETSY

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Yarı iletken şirketleri, bugün Nvidia’nın (NVDA) güçlü bilançosundan destek bularak yükseldi. Yapay zekâlı çip lideri, rekorlar kıran bilançosunda yıllık bazda gelirlerini 265%, net kârını da 769% artırdı. Nvidia 15%’e yakın yükselirken, Super Micro Computers (SMCI) 14%, Arm Holdings (ARM) 10%, Advanced Micro Devices (AMD) 6%, Marvell Technology (MRVL) 6% ve Taiwan Semiconductor (TSM) 4% yükseldi. 

⬆️ Remitly Global (RELY) hisseleri, dijital finansal hizmetler şirketinin güçlü artışlar kaydettiği üç aylık sonuçlarının ardından 18% değer kazandı. Şirketin gelirleri yıllık bazda 39% artışla 264,8 milyon dolara yükselirken, aktif müşteri sayısı 41% artarak 5,9 milyona ulaştı.

⬆️ DigitalOcean (DOCN) bilançosunda analist beklentilerinin üzerinde rakamlar ve tahminler açıkladı. Bulut bilişim altyapısı şirketi, geçen yılın aynı döneminde 10,3 milyon dolar zarara kıyasla dördüncü çeyrekte 15,9 milyon dolar kâr elde etti. Ayrıca hisse başına kâr da 0,37 dolarlık Wall Street konsensüsünün üzerinde, 0,44 dolar oldu. Şirket hissesi 14% yükseldi. 

⬆️ Royal Caribbean (RCL) güçlü gemi seyahati talebinin devam ettiğini belirterek öngörüleri yükseltti ve 4% değer kazandı. Şirket, geçen yıla rezervasyonların “gözle görülür derecede yüksek” olduğunu belirterek, 2024’te 9,90 dolar ile 10,10 dolar aralığında hisse başına kâr elde etmeyi beklediğini söyledi. Önceki tahmin aralığı 9,50 dolar ile 9,70 dolardı. 

⬇️ Rivian Automotive (RIVN) elektrikli araç piyasasındaki karamsar görünüm karşısında işgücünü 10% azaltacağı açıklamasının ardından 14% geriledi. Elektrikli pikap üreticisi, “ekonomik ve jeopolitik belirsizliklere ve baskılara” atıfta bulundu ve CEO RJ Scaringe “otomotiv endüstrisinin tamamen elektrifikasyonuna kesin olarak inandıklarını” ancak kısa vadeli “zorlu makro-ekonomik koşulların” farkında olduklarını söyledi.

⬇️ Etsy (ETSY) hisseleri, şirketin analistlerin tahminlerinin altında gelen bilançosunun ardından 10% düştü. Çevrimiçi pazar yeri platformunun dördüncü çeyrekte 0,62 dolarlık hisse başına kârı, 0,77 dolarlık konsensüsün altında kaldı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, TradingView