Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: RAMP, NVDA, DD, SNOW, CYTK, VFC

May 23, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: RAMP, NVDA, DD, SNOW, CYTK, VFC

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ LiveRamp (RAMP) hisseleri, veri platformunun mali dördüncü çeyrekte beklentileri aşan bilançosunun ardından 16% ralli yaptı. Şirket, bu dönemde yıllık bazda 16% artışla 172 milyon dolar gelir elde etti ve analistlerin 160,5 milyon dolarlık beklentisini aştı. Ayrıca şirketin 0,25 dolarlık hisse başına kârı da 0,19 dolarlık konsensüsün üzerinde geldi. 

⬆️ Nvidia (NVDA) bir kez daha analist beklentilerinin üzerinde büyüme açıkladığı bilançosuyla 7%’ye yakın yükseldi. Yarı iletken devi yapay zekâ talebinin devam etmesiyle veri merkezi gelirlerinde yıllık 427% artışla 22,6 milyar dolarlık rekor bir rakam elde etti. Şirket ayrıca, 10’a 1 hisse bölünmesine gideceğini açıkladı. 

⬆️ DuPont (DD), üç farklı şirkete bölüneceği açıklamasının ardından 5%’in üzerinde değer kazandı. Kimya devinin elektronik ve su birimleri vergiden muaf işlemler yoluyla ayrılacak ve geriye kalan çeşitlendirilmiş sanayi şirketi, su ve koruma segmentindeki mevcut işlerden, sağlık hizmetleri de dahil olmak üzere endüstriyel çözümlerden ve yapıştırıcılar da dahil olmak üzere kurumsal olarak raporlanan elde tutulan işlerden oluşacak. 

⬆️ Snowflake (SNOW) hisseleri, bulut bilişim şirketinin güçlü bilançosundan aldığı destekle 4% yükseldi. Şirket, gelirlerinde 33% artış kaydederken ayrıca ikinci çeyrek için de güçlü öngörüler açıkladı. Şirket, içinde bulunduğumuz çeyrek dönemde ürün gelirlerinin 787,5 milyon dolarlık konsensüsün üzerinde, 805 ile 810 milyon dolar aralığında gelmesini bekliyor. 

⬇️ Cytokinetics (CYTK) yeni hisse arzının ardından 15% değer kaybetti. Şirket, 9,8 milyon adi hissesini hisse başına 51 dolardan arz etti. CYTK ayrıca, deneysel kalp hastalığı ilacı Aficamten’in ticari lansmanını desteklemek ve Ar-Ge hattını ilerletmek için Royalty Pharma ile 575 milyon dolara kadar fon sağlayacak genişletilmiş bir finansman anlaşmasına girdi.

⬇️ V.F. Corp (VFC) hisseleri, büyüme kaydedemediği ilk çeyrek bilançosunun ardından 14% geriledi. Uluslararası birçok giyim markasını bünyesinde barındıran şirket, satışlarının yıllık bazda 13% gerilediğini belirtirken, ayrıca analist beklentilerinin kâr tahminlerinin aksine zarar açıkladı. 

Günün Öne Çıkanları: RAMP, NVDA, DD, SNOW, CYTK, VFC

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView