Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: PTON, MPW, TSLA

January 5, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: PTON, MPW, TSLA

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Peloton Interactive (PTON) hisseleri, şirketin ByteDance’in sahibi olduğu video platformu TikTok ile yeni bir ortaklık açıklamasının ardından 4%yükseldi. Ortaklık, Peloton’un antrenman içeriklerini, ekipmanlı ve ekipmansız seçilmiş canlı Peloton dersleri sunan yeni bir fitness merkezi olan #TikTokFitness aracılığıyla TikTok topluluğuna sunacak. 

⬇️ Medical Properties (MPW), ödenmemiş kredi bakiyelerini ve ödenmemiş kirayı geri almaya çalışan en büyük kiracısı Steward Health Care System’e ek mali destek sağladığını açıkladıktan sonra 13% düştü. 31 Aralık itibarıyla Steward’ın yaklaşık 50 milyon dolar ödenmemiş kira borcu var ve satıcı, ödeme koşullarındaki değişiklikler nedeniyle hâlâ kısmi kira ödüyor.

⬇️ Tesla (TSLA), Çin’de 1,62 milyon aracının geri çağrılacağı açıklamalarının ardından 1% geriledi. 

Günün Öne Çıkanları: PTON, MPW, TSLA

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, Seeking Alpha