Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: PHG, AXSM, PARA, LI, DB, RBRK

April 29, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: PHG, AXSM, PARA, LI, DB, RBRK

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Koninklijke Philips (PHG) hisseleri, Hollandalı medikal cihaz devinin bazı uyku apnesi cihazlarının geri çağrılmasıyla bağlantılı kişisel yaralanma davaları için ABD’de 1,1 milyar dolarlık bir anlaşmaya varmasının ardından 40% ralli yaparak son iki yılın en yüksek seviyesine ulaştı. 

⬆️ Axsome (AXSM) Morgan Stanley’den aldığı güven oyunun ardından 6% değer kazandı. Banka, ilaç üreticisinin notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine, 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 90 dolardan 115 dolara yükseltti. 2024 yılının ikinci yarısına girerken ilaç şirketi için uygun bir risk/ödül dengesi gören Morgan Stanley’nin yeni hedef fiyatı, bir dizi revize edilmiş projeksiyonu ve Axsome’un ürün hattına olan artan güveni yansıtıyor.

⬆️ Paramount Global (PARA) Skydance Media’dan “en iyi ve son” satın alma teklifi aldığı haberlerinin ardından 4% yükseldi. Bloomberg’in dün geç saatlerde konuyla ilgili bilgi sahibi bir kişiye dayandırdığı haberine göre, Redstone ailesi ve David Ellison, Paramount’taki kontrol değişikliğini daha küçük yatırımcılara daha uygun hale getirmek için sunduğu son teklifinde tavizler verdi.

⬆️ Li Auto (LI) hisseleri, Fransız otomotiv devinin Xiaomi ve Li Auto ile elektrikli ve akıllı araç teknolojilerinde potansiyel işbirlikleri konusunda görüşmelere başladığı haberlerinden aldığı destekle 4%’e yakın yükseldi. 

⬇️ Deutsche Bank (DB) uzun süredir devam eden bir davanın Almanya’nın en büyük kredi kuruluşuna 1,3 milyar avroya (1,39 milyar dolar) mal olabileceği haberinin ardından 7% değer kaybetti. Söz konusu dava, şirketin Postbank’ı satın almasından kaynaklanan bir dizi sorunun sonucusuna işaret etti. Ayrıca JPMorgan ve RBC analistleri de Deutsche Bank için hedef fiyatlarını düşürdü.

⬇️ Rubrik (RBRK) hisseleri, yazılım şirketinin geçtiğimiz hafta cuma günü ilk halka arzında yükselmesinin ardından haftanın ilk işlem gününde 3% geriledi. Şirket, 23,5 milyon adet A sınıfı adi hissesini her bir hisse için 32 dolar halka arz fiyatıyla sunmasının ardından 38,60 dolarla işlem görmeye başlamıştı. 

Günün Öne Çıkanları: PHG, AXSM, PARA, LI, DB, RBRK

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView