Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: PARAA, BSX, SLB, TSLA, VOD, NVS, NVDA

Günün Öne Çıkanları: PARAA, BSX, SLB, TSLA, VOD, NVS, NVDA
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Paramount Global (PARAA) hisseleri, medya devi Barry Allen’ın şirketi 14,3 milyar dolar satın alma teklifinin ardından 17% yükseldi. 

⬆️ Boston Scientific (BSX) yıllık bazda 15% artışla 3,73 milyar dolar artış açıkladığı dördüncü çeyrek bilançosundan aldığı destekle 3%’ün üzerinde yükseldi. Şirket ayrıca 2024 gelirlerinde 8,79% artış bekliyor. 

⬆️ Schlumberger (SLB) 2024 mali yılına ilişkin tahminlerini korudu ve bu yıl Suudi Arabistan’da “gözle görülür bir büyüme” beklediğini söyledi. Hisseler, 1,2% yükseldi. 

⬇️ Tesla (TSLA) hisseleri, CEO Elon Musk’ın elektrikli araç üreticisinden alacağı 55 milyar dolarlık ödeme paketinin, usulsüz olarak onaylandığını iddia eden bir hissedar davasının Delaware yargıcı tarafından iptal edilmesi sonrası 3%’e yakın geriledi.

⬇️ Vodafone (VOD) hisseleri, şirketin İtalya’daki birimiyle Illiad’ın birleşme anlaşmasından geri çekilmesinin ardından 3% düştü.

⬇️ Novartis (NVS) dördüncü çeyrek için analistlerin 3,3 milyar dolar beklentisinin altında kalan 3,13 milyar dolar gelir açıkladı ve hisse 4% değer kaybetti.

⬇️ Yarı iletken hisseleri, AMD’nin birinci çeyrek tahminlerinin analist beklentilerinin altında kalmasıyla sektör görünümüne ilişkin endişelerin artmasıyla geriledi. Şirketin en büyük rakibi Nvidia (NVDA) 2%, Intel (INTC) 1%, Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSM) 2% ve Broadcom (AVGO) 1% düştü. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, TradingView