Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: PARA, TSLA, BEKE, DM, HUT, MARA, MSTR

Günün Öne Çıkanları: PARA, TSLA, BEKE, DM, HUT, MARA, MSTR
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Paramount (PARA) hisseleri, şirkete ilişkin satın alma haberlerinin bugün de devam etmesiyle 11% ralli yaptı. Reuters’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre Shari Redstone’un National Amusements şirketi, Paramount Global’deki çoğunluk hissesini David Ellison’ın Skydance Media şirketine satmak için bir ön anlaşmaya vardı.

⬆️ Desktop Metal (DM) da bir satın alma anlaşmasının merkezinde yer alarak yükselen isimlerden biri oldu. Katmanlı üretim elektroniği şirketi Nano Dimension (NNDM), 3D baskı sistemleri üreten teknoloji şirketi Desktop Metal’ı hisse başına 5,50 dolarlık bir anlaşmayla satın alacağını duyurdu. Desktop Metal hisseleri, 7% değer kazandı.

⬆️  Tesla (TSLA) hisseleri, ABD’li elektrikli araç devinin dünkü ikinci çeyrek teslimatlarında beklenenden daha az bir düşüş bildirmesi ve bugün çeşitli yatırım bankalarının hissenin hedef fiyatını yükseltmesiyle 3% daha arttı. Otomobil üreticisinin sonuçlarının ardından Guggenheim Tesla’nın hedef fiyatını 126 dolardan 134 dolara, BofA da 220 dolardan 260 dolara taşıdı. 

⬆️  Ke Holdings (BEKE) hisseleri, Çin’in “Zillow’u” olarak bilinen popüler Beike platformunun sahibi gayrimenkul şirketinin son üç yılın en yüksek aylık işlem hacmini bildirmesiyle 3%’e yakın yükseldi. 

⬇️ Kripto para madenciliği hisseleri, Bitcoin’deki geri çekilmeden olumsuz etkilendi. Toplam piyasa değeri hafta başındaki 1,3 trilyon dolardan 1,1 trilyon dolara gerileyen Bitcoin, son 24 saatte 4%’e yakın bir düşüşle TSİ 14.30’da 60 bin dolar civarına geriledi. Bitcoin’deki bu düşüşe paralel, Hut 8 (HUT) 3% ve Iris Energy (IREN) 3%, Marathon Digital (MARA) ve Riot Platforms (RIOT) 2% değer kaybetti. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView