Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: PARA, RCM, INCY, PSTG

Günün Öne Çıkanları: PARA, RCM, INCY, PSTG
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Paramount (CHWY) hisseleri, medya sektörünün önde gelen ismi Barry Diller ve şirketi IAC’nin (IAC) Paramount için yeni bir satın alma teklifi sunmaya hazırlandığı haberleriyle 4% değer kazandı. The New York Times’ın dün konuyla ilgili bilgi sahibi kişilere dayandırdığı haberine göre IAC, Paramount’un hakim hissedarı National Amusements ile bir gizlilik anlaşması imzaladı.

⬇️ R1 RCM (RCM) New Mountain Capital’in TCP-ASC ile ortak bir teklifi sürdürmekle artık ilgilenmediğini açıklamasının ardından 8% geriledi. Dün yapılan bir başvuruya göre New Mountain ve TCP-ASC, R1 RCM’nin bu taraflara veya iştiraklerine ait olmayan hisselerinin potansiyel bir ortak satın alımına ilişkin görüşmeler ve karşılıklı durum tespiti yaptı. Bu görüşmeler bugüne kadar herhangi bir anlaşmayla sonuçlanmadı.

⬇️ Pure Storage (PSTG) UBS’in şirket notunu “SAT” seviyesine düşürmesinin ardından 5%’e yakın düştü. Analistler, şirketin yavaşlayan büyümesi ve azalan pazar payı göz önüne alındığında hisseler için olumsuz bir risk/getiri görüyor. UBS ayrıca hissenin 47 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 44 dolara düşürdü.

⬇️ Incyte (INCY) hisseleri, BMO Capital Markets’ın ilaç üreticisinin “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” notunu “SEKTÖR ALTI PERFORMANS” seviyesine düşürmesinin ardından 3% değer kaybetti. Analist Evan Seigerman, satın almalar ve boru hattı büyümesini sekteye uğratabilecek son hisse geri satın alımları, hissedar değerinde kısıtlı gelişme ve artan rekabet gibi bazı sebeplerin söz konusu not düşürme kararında etkili olduğunu söyledi. Ayrıca analistin belirlediği 48 dolar seviyesindeki hedef fiyat da INCY’nin dünkü kapanışına göre 21%’lik bir düşüş ima ediyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView