Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: NXT, NU, DLO, PBR, BOOT

May 15, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: NXT, NU, DLO, PBR, BOOT

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Nextracker (NXT) hisseleri, akıllı güneş enerjisi çözümleri sunan şirketin mali dördüncü çeyrekte beklentileri aşan bilançosundan aldığı destekle 13% ralli yaptı. Bu dönemde satışlarını yıllık bazda 42% artıran şirket, 2025 mali yılında da gelirlerin 2,87 milyar dolarlık beklentiye kıyasla 2,8 milyar ile 2,9 milyar dolar aralığında gelmesini bekliyor. 

⬆️ Nu Holdings (NU) de güçlü bilançosundan destek alan bir diğer isim oldu. Brezilyalı dijital bankacılık platformu, ilk çeyrekte 2,16 milyar dolar gelir üzerinden hisse başına 0,08 dolar kâr elde etti. Şirketin kârı beklentilere paralel gelirken, gelirler ise 2,7 milyar dolarlık konsensüsü önemli ölçüde aştı. Bu dönem şirket için güçlü bir büyüme dönemine imza attı ve satışları yıllık bazda 64% arttı. Hisse, 5% değer kazandı.  

⬇️ dLocal (DLO) geçen yıla göre artış gösteren ancak Wall Street’in konsensüsünü karşılayamayan üç aylık sonuçları sonrası 26% değer kaybetti. Uruguaylı finansal teknoloji şirketinin gelirleri yıllık bazda 34% yükselse de analist beklentilerinin altında kaldı ve FAVÖK geçen çeyrek dönemki 25% seviyesinden 19%’a geriledi.  

⬇️ Petrobras (PBR) hisseleri, birinci çeyrekte şirketin birinci çeyrek net kârında beklentilerin üzerinde bir düşüş yaşamasıyla 8% geriledi. Brezilyalı petrol şirketinin mart çeyreğinde tekrarlanan net kârı bir önceki yılın aynı dönemine göre 38% azalarak 4,63 milyar dolar oldu ve analistlerin 5,8 milyar dolarlık beklentisinin oldukça altında kaldı. 

⬇️ Boot Barn (BOOT) şirketin güçlü üç aylık birinci çeyrek sonuçlarına rağmen zayıf 2024 tahminlerinden darbe alarak 5% düştü. Giyim şirketi, 2024 mali yılında gelirlerinin 1,82 milyar dolarlık konsensüsün altında, 1,77 milyar ile 1,80 milyar dolar aralığında gelmesini bekliyor. Ayrıca şirketin 4,55 ile 4,85 dolarlık hisse başına kâr tahmini de Wall Street’in 5,16 dolarlık beklentilerinin altında kaldı. 

Günün Öne Çıkanları: NXT, NU, DLO, PBR, BOOT

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView