Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: NXT, NSC, ALGN, DB, PTON, WOLF

February 1, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: NXT, NSC, ALGN, DB, PTON, WOLF

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ NexTracker (NXT) hisseleri, şirketin analist tahminlerini aşan bilançosuyla 25% yükseldi. Müşterilerine enerji çözümleri sunan şirket, dördüncü çeyrekte konsensüs 0,34 doların üzerinde 0,96 dolar hisse başına kâr açıkladı. Şirketin gelirleri de 710 milyon dolarla analistlerin 514,56 milyon dolarlık tahminini aştı. 

⬆️ Norfolk Southern (NSC) hisseleri, Ancora Holdings liderliğindeki bir yatırımcı grubunun şirketten yaklaşık 1 milyar dolar hisse aldığı haberlerinin ardından 8% yükseldi. 

⬆️ Align Technology (ALGN) içinde bulunduğumuz çeyrek dönem için Wall Street beklentilerinin üzerinde gelir tahmini açıkladı ve 12% değer kazandı. Analistlerin 946,9 milyon dolar tahminine karşılık şirket, yılın ilk çeyreğinde 960 milyon dolar ile 980 milyon dolar gelir kazanacağını öngörüyor. 

⬆️ Deutsche Bank (DB), dördüncü çeyrek bilançosunda kârında görülen 30%’luk düşüşe rağmen, toplam 3.500 kişiyi işten çıkaracağını söyledi ve bir hisse geri alım programı açıkladı. Hisse, 5% yükseldi. 

⬆️ Peloton Interactive (PTON) hisseleri, şirketin mali ikinci çeyrek açıklaması öncesinde 4%’ün üzerinde yükseldi. BofA’ya göre Peloton’un tatil sezonu indirimleri şirketin abonelik sayısını gözle görülür bir şekilde artırabilir. 

⬇️ Wolfspeed (WOLF) üçüncü çeyreğe ilişkin analist tahminlerinin altında bir beklenti açıkladı ve 6% düştü. Elektrikli araç için özel yarı iletken bileşenler üreten şirket, gelirin 185 milyon dolar ile 215 milyon dolar aralığında gelmesini bekliyor. Bu aralık, analistlerin 224 milyon dolar tahminin oldukça altında.

Günün Öne Çıkanları: NXT, NSC, ALGN, DB, PTON, WOLF

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, TradingView