Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: NVEI, RXRX, MU, PEP, FOUR, RILY, LOGI

Mart 18, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: NVEI, RXRX, MU, PEP, FOUR, RILY, LOGI

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Nuvei (NVEI) hisseleri, özel sermaye şirketi Advent International’ın Kanadalı ödemeler şirketini satın almak için teklif vermeye hazırlandığı haberlerinin ardından 15% ralli yaptı. The Wall Street Journal’a göre görüşmeler devam ediyor ve ileri bir aşamaya ulaştı.

⬆️ Recursion Pharmaceuticals (RXRX) bu haftaki gündemin önemli bir parçası olmak üzere, yatırımcısı Nvidia’nın (NVDA) teknoloji konferansı haftasına 5% artıda başladı. Yarı iletken devinin dört gün sürecek olan etkinlikte yeni atılımlarını ve planlarını paylaşması bekleniyor. Nvidia CEO’su Jensen Huang’ın bugün yapacağı açılış konuşması da yakından izlenecek.

⬆️ Micron Technology (MU) hisseleri, şirketin Cantor Fitzgerald’dan aldığı güven oyuyla 3% değer kazandı. Cantor Fitzgerald analistleri, çip şirketinin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 100 dolardan 120 dolara taşıdı.

⬆️ PepsiCo (PEP) da yatırım bankalarından destek alarak 1%’in üzerinde yükselen bir diğer isim. Morgan Stanley, hissenin 190 dolarlık hedef fiyatını korurken, “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine taşıdı. 

⬇️ Shift4 Payments (FOUR) hisseleri, CEO Jared Isaacman’ın çalışanlara satın alma tekliflerinin şirketin değerinin altında olduğunu bildirmesinin ardından 10% geriledi. Bloomberg News’in nota atıfta bulunarak verdiği habere göre yönetim kurulu, mevcut hisse fiyatını aşan teklifleri yetersiz buldu. 

⬇️ B. Riley Financial (RILY) hisseleri, butik yatırım bankasının uzatma süresinin sona ermesinin ardından denetlenmiş yıllık raporunu sunamamasının ardından 11% değer kaybetti. Şirket 29 Şubat’ta, mali tablolarının tamamlanmasındaki gecikmeler nedeniyle son teslim tarihine uyamayacağını belirten bir düzenleyici bildirimde bulunmuştu. B. Riley, yakın zamanda yaptığı bir düzenleyici başvuruda, yıllık raporunu mümkün olan en kısa sürede tamamlamak ve dosyalamak için denetçileriyle işbirliği yapmaya devam ettiğini belirtti.

⬇️ Logitech (LOGI) CFO’su Charles Boynton’un mayıs ayında görevden ayrılacağı açıklamalarının ardından 7% düştü. Boynton’un yeni bir kariyer fırsatı sebebiyle şirketten ayrıldığı, halefinin ise ilerleyen günlerde açıklanacağı belirtildi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView