Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: NVDA, CAT, HMC, BA, CYTK, APD, CANO

February 5, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: NVDA, CAT, HMC, BA, CYTK, APD, CANO

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Nvidia (NVDA) hisseleri, Goldman Sachs’ın yarı iletken şirketinin hedef fiyatını 800 dolara çıkarmasının ardından 3%’e yakın yükseldi. Şirket, geçtiğimiz haftalarda ABD’nin ihracat kısıtlamaları karşısında Çin’de satışa sunacağı çipler için ülkede faaliyet gösteren Huawei gibi çip şirketlerine rekabetçi fiyatlar açıkladı. Ocak ayında rekor yükselişlere sahne olan yarı iletken devinin hisseleri, güçlü çip talebi karşısında tırmanmaya devam ediyor.

⬆️ Caterpillar (CAT) hisseleri, şirketin beklentileri ağırlıklı olarak aşan bilançosunun ardından 3%’ün üzerinde yükseldi. Şirketin dördüncü çeyrek için açıkladığı 5,23 dolarlık hisse başına kârı, beklentilerin 0,48 dolar üzerinde geldi. Faaliyetlerinden elde ettiği serbest nakit akışı 1,29 milyar dolar olurken, yıllık 3% yükselen 17,1 milyar dolarlık gelirleri ise konsensüsün 30 milyon dolar altında kaldı. 

⬆️ Honda Motor (HMC) ocak ayında satışlarında yıllık bazda 10,3% artış gördüğünü açıkladı ve hisse 2,8% değer kazandı. Bu dönemde toplam 93 bin 210 araç satan şirketin en yüksek ilgi gören segment kamyonetler oldu. Bu segmentin satışları, yıllık bazda 16,3% arttı. 

⬇️ Cano Health (CANO) iflas başvurusunun ardından 50% geriledi. 

⬇️ Air Products and Chemicals (APD) zayıf dördüncü çeyrek bilançosunun ardından 8% düştü. Şirketin gelirleri yıllık bazda 5% gerileyerek 3 milyar dolara indi ve konsensüsün 210 milyon dolar altında kaldı. 

⬇️ Boeing (BA) hisseleri, uçak üreticisinin geçtiğimiz haftalarda çeşitli sorunlarla gündeme gelen 737 MAX uçağında yeni sıkıntıların ortaya çıkmasıyla 2% geriledi. Spirit AeroSystems (SPR), bazı 737 Max gövdelerindeki iki deliğin Boeing’in gerekliliklerine uygun olarak açılmamış olabileceğini keşfetti; bu nedenle uçak üreticisinin etkilenen uçaklar üzerinde daha fazla çalışma yapması gerekecek ve muhtemelen bazı teslimatlarını geciktirecek.

⬇️ Cytokinetics (CYTK) hisseleri, ilaç üreticisinin başkan yardımcısı ve CFO’su Ching Jaw’un görevinden ayrıldığı açıklamasının ardından 4% düştü. 

Günün Öne Çıkanları: NVDA, CAT, HMC, BA, CYTK, APD, CANO

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, TradingView