Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: NVAX, SMAR, LULU, SMTC, CXM, FIVE

June 6, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: NVAX, SMAR, LULU, SMTC, CXM, FIVE

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Smartsheet (SMAR) güçlü ilk çeyrek bilançosunun ardından 13% ralli yaptı. Kurumsal iş yönetimi platformu, yılın ilk üç ayında gelirlerini yıllık bazda 20% artışla 263 milyon dolara taşıdı. Ayrıca şirketin 0,32 dolarlık hisse başına kârı da analistlerin 0,27 dolarlık beklentisini aştı. 

⬆️ Novavax (NVAX) hisseleri, şirketin geliştirdiği aşının COVID-19’un yeni bir varyantı için kullanılabileceği açıklamasının ardından 11% yükseldi. ABD’li aşı üreticileri, “bu yılın başlarında baskın olan JN.1 varyantını hedef alan 2024-25 aşılarının KP.2 gibi daha yeni alt varyantları eski aşılardan çok daha iyi etkisiz hale getirebildiğini gösteren” hayvan çalışması verilerini sundu. Zaman çizelgesiyle ilgili olarak Novavax, “düzenleyicilerin JN.1 varyantını hedeflemek üzere üretmeye başladığı aşıyı kabul etmesi” koşuluyla aşısını sonbaharda sunabileceğini belirtti.

⬆️ Semtech (SMTC) hisseleri, analist beklentilerini aşan üç aylık sonuçlarının ardından 8% arttı. Yarı iletken ekipmanları ve yazılımları üzerinde uzmanlaşan şirket, ilk çeyrekte 195,28 milyon dolarlık analist beklentilerinin oldukça üzerinde, 206,1 milyon dolar gelir elde etti. Şirketin 0,06 dolarlık hisse başına kârı da 0,02 dolarlık analist tahminlerini geride bıraktı. 

⬆️ Lululemon (LULU) da güçlü bilançosundan destek alan bir diğer isim oldu. Spor giyim şirketi ilk çeyrekte 2,21 milyar dolar gelir üzerinden hisse başına 2,54 dolar kâr elde etti. Wall Street, şirketin 2,20 milyar dolar gelir ve 2,40 dolar kâr açıklamasını bekliyordu. Hisse, 7% değer kazandı. 

⬆️ Five Below (FIVE) Wall Street’i ve yatırımcıları hayal kırıklığına uğratan bilançosunun ardından 16% dip yaptı. İndirimli perakende zinciri, yılın ilk üç ayında 835,01 milyon dolarlık beklentinin oldukça altında, 811,9 milyon dolar gelir elde etti. Ayrıca şirketin 0,60 dolarlık hisse başına kârı da 0,63 dolarlık konsensüsü kaçırdı. 

Günün Öne Çıkanları: NVAX, SMAR, LULU, SMTC, CXM, FIVE

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView