Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: NTRA, SG, ARRY, PGNY, FROG

May 10, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: NTRA, SG, ARRY, PGNY, FROG

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Natera (NTRA) hisseleri, şirketin analist beklentilerini aşan ilk çeyrek sonuçlarından aldığı destekle 18% değer kazandı. Klinik sağlık şirketi, yılın ilk üç aylık döneminde analistlerin 316,31 milyon dolarlık beklentisinin üzerinde, yıllık bazda 52% artışla 367,74 milyon dolar gelir açıkladı. Ayrıca şirketin hisse başına 0,56 dolar olan net zararı da konsensüs 0,71 doların oldukça altında geldi. 

⬆️ Sweetgreen (SG) güçlü ilk çeyrek kazançları ve iyimser 2024 mali yılı görünümüyle 16% yükseldi. Restoran zinciri, 2024 mali yılı için 23-27 net yeni restoran açılışı; 666,80 milyon dolarlık konsensüse kıyasla 660 milyon dolar ile 675 milyon dolar aralığında gelir; zincir mağaza satışlarında 4% ile 6% artış; restoran düzeyinde 18,5% ile 20% aralığında kâr marjı ve 10 milyon dolar ile 19 milyon dolar aralığında düzeltilmiş FAVÖK bekliyor. 

⬆️ Array Technologies (ARRY) ilk çeyrekte zarardan kâra geçti. Yenilenebilir enerji şirketi, bu dönemde açıkladığı 153,4 milyon dolar geliriyle geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre düşüş görse de 0,06 dolar olarak açıkladığı hisse başına kâr Wall Street’in 0,04 dolarlık zararlık beklentisini aştı. Hisse, 10% değer kazandı. 

⬇️ Progyny (PGNY) hisseleri, doğurganlık çözümleri sunan şirketin zayıf ikinci çeyrek görünümünün ardından 34% dip yaptı. Şirket, geçtiğimiz yıla göre güçlenen ilk çeyrek bilançosunda, içinde bulunduğumuz üç aylık dönem için 300 milyon ile 310 milyon dolar aralığında gelir, 15,7 milyon ile 17,8 milyon dolar aralığında da net kâr beklediğini söyledi.

⬇️ JFrog (FROG) hisseleri, şirketin Wall Street tahminlerinin üzerinde gelen gelirlerine rağmen zayıf müşteri edinimi sebebiyle 12% geriledi. Geçtiğimiz yılın ilk çeyreğinde 20,8 milyon dolar zarar eden şirket, zararlarını bu yıl 8,79 milyon dolara düşürdüğünü belirtti. Ayrıca şirketin gelirleri de 25% artışla 100,31 milyon dolara yükseldi ve analistlerin 98,6 milyon dolarlık tahminlerini geride bıraktı. Ancak şirketin müşteri kazanma hızı beklenenden daha yavaştı ve önümüzdeki çeyrek için açıkladığı tahminler, analistlerin beklentilerini ucu ucuna karşıladı. 

Günün Öne Çıkanları: NTRA, SG, ARRY, PGNY, FROG

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView