Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: NET, CLSK, AFRM, EXPE 

February 9, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: NET, CLSK, AFRM, EXPE 

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Cloudflare (NET) hisseleri, bulut şirketinin tahminleri aşan bilançosunun yanı sıra yukarı yönlü beklentileriyle 25% ralli yaptı. Şirket, yılın ilk çeyreğinde bulut ve dağıtım hizmetlerine yönelik güçlü talebe bağlı olarak 372,5 milyon ile 373,5 milyon dolara aralığında bir gelir elde edeceğini öngörüyor. 

⬆️ CleanSpark (CLSK) analist tahminlerinin üzerinde açıkladığı sonuçların ardından  17% yükseldi. Bitcoin madencisi şirket, mali ilk çeyrekte 0,14 dolar hisse başına kâr açıkladı. Bu rakam, analistlerin 0,22 dolarlık zarar beklentisinin oldukça üzerinde geldi. 

⬇️ Affirm Holdings (AFRM) hisseleri, finans şirketinin 2024 tahminlerinin Wall Street beklentilerine kıyasla zayıf kalmasının ardından 10% düştü. Şirket, içinde bulunduğumuz yıl genelinde brüt mal hacminin 25,25 milyar görmeyi bekliyor ancak bu seviye, analistlerin 25,45 milyar dolarlık beklentisinin altında. 

⬇️ Expedia (EXPE) dördüncü çeyrekte tahminleri aşan rakamlar açıklasa da toplam rezervasyonlarda zayıf kaldı ve 15% değer kaybetti. Seyahat teknolojisi şirketi bu dönemde 1,72 dolar hisse başına kâr elde ederek 1,67 dolarlık konsensüsü aştı. Ancak şirketin yıllık bazda 4,5%’lik artışla 1,96 milyar dolarlık tüketici geliri,  2,01 milyar dolarlık analist beklentilerinin altında kaldı.

Günün Öne Çıkanları: NET, CLSK, AFRM, EXPE 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, TradingView