Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: NCNO, DJT, HOOD, MRK, DNUT, GME, LI

Günün Öne Çıkanları: NCNO, DJT, HOOD, MRK, DNUT, GME, LI
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ nCino (NCNO) hisseleri, finansal teknoloji şirketinin karışık dördüncü çeyrek bilançosu ve birinci çeyrek beklentilerinin ardından 14%’e yakın ralli yaptı. Şirketin mali 2025 yılı için 538,5 milyon ile 544,5 milyon dolar aralığındaki gelir beklentisi, 545,43 milyon dolarlık konsensüsün altında kaldı. Öte yandan şirket, 0,57 dolarlık analist beklentilerinin üzerinde, 0,60 ile 0,64 dolar aralığında hisse başına kâr öngörüyor.

⬆️ Trump Media & Technology (DJT) Nasdaq’taki ilk gününde 16% değer kazandıktan sonra bugün de artışını sürdürdü ve 13% değer kazandı. Düzenleyici dosyalar, ABD eski başkanı Donald Trump’ın şirkette 78,75 milyon hisseye sahip olduğunu ve hissesinin değerinin yaklaşık 4,57 milyar dolar olduğunu gösteriyor. Yaklaşık 60%’lık hisseyle Trump şirketin en büyük hissedarı konumunda.

⬆️ Robinhood (HOOD) ödemeler alanına doğru genişleme hedefiyle yeni kredi kartını duyurmasının ardından 7% yükseldi. Söz konusu hamle, Robinhood’un sunduğu hizmetleri genişletmek amacıyla geçen yıl 95 milyon dolar karşılığında aidatsız kredi kartı firması X1’i satın almasının ardından geldi. 

⬆️ Merck (MRK) hisseleri, ilaç devinin pulmoner arteriyel hipertansiyon (PAH) olarak bilinen akciğer arterlerinin daralmasına bağlı yüksek tansiyonu olan yetişkinlere yönelik tedavisi için ABD Gıda ve İlaç İdaresi’nden onay aldıktan sonra yaklaşık 5% değer kazandı. 

⬆️ Krispy Kreme (DNUT) hisseleri, şirketin donutlarının bu yıl içinde seçili McDonald’s restoranlarında satışa sunulacağı haberlerinin ardından 4% yükseldi. 

⬇️ GameStop (GME) tatil sezonu çeyreğinde analistlerin beklentilerini karşılayamayan sonuçlar açıkladı. Dördüncü çeyrekte şirketin donanım ve aksesuar satışları yıllık bazda 12% düşüşle 1,09 milyar dolara, yazılım satışları ise 31% düşüşle 465 milyon dolara geriledi. Hisse, 19% değer kaybetti. 

⬇️ Li Auto (LI) hisseleri, Morgan Stanley’nin elektrikli araç üreticisinin hedef fiyatını düşürmesinin ardından 3% geriledi. Yatırım bankası, şirketin önümüzdeki çeyreklere yönelik zayıf revizyonlarının ardından Li Auto’nun “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu koruyarak, hedef fiyatını 74 dolardan 65 dolara düşürdü. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView