Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: MSTR, MARA, CRM, LI, INFA

April 22, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: MSTR, MARA, CRM, LI, INFA

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Kripto para madencileri, Bitcoin yarılanmasının ardından haftaya hareketli başladı. Bitcoin, yakından takip edilen yarılanmanın ardından işlem ücretlerinin önemli ölçüde düşmesiyle haftaya istikrarlı bir şekilde 66 bin doların üzerinde işlem görerek başladı. Söz konusu hareket madencilere de olumlu yansıdı: Riot Platforms (RIOT) 6%, Marathon Digital (MARA), MicroStrategy (MSTR) ve CleanSpark (CLSK) 4%, Coinbase 3% yükseldi.  

⬆️ ⬇️ Salesforce (CRM) hisseleri, şirketin Informatica (INFA) satın alımı kararından vazgeçtiği haberlerinin ardından 3% değer kazandı. The Wall Street Journal’ın haberine göre tarafların şartlar üzerinde anlaşmaya varamaması nedeniyle müzakereler durdu. Informatica hisseleri 6% geriledi.  

⬇️ Li Auto (LI) geçtiğimiz hafta piyasaya sürdüğü yeni Li L6 aracı hariç tüm modellerinde indirime gitti. 2024 Li L7, Li L8, Li L9 ve Li Mega modelleri hem yeni müşteriler hem de bekleyen siparişleri olanlar için yeni fiyatlar sunacak. Söz konusu karar, Tesla’nın (TSLA) Çin’de fiyat savaşlarını körüklediği son indirimlerin ardından geldi. Hisse, 7% değer kaybetti.

Günün Öne Çıkanları: MSTR, MARA, CRM, LI, INFA

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView