Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: MSTR, EH, LEGN, FSLY, RTO, UBER

April 8, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: MSTR, EH, LEGN, FSLY, RTO, UBER

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Kripto para birimleriyle ilişkili hisseler, Bitcoin’in bir kez daha 72 bin dolar seviyesini aşmasından destek bularak yükseldi. Yarılanma etkinliği adım adım yaklaşırken, piyasa değeri 1,4 trilyon dolara yükselen Bitcoin, son 24 saatte TSİ 13.20’de 4%’ün üzerinde değer kazanarak 72 bin 182 dolardan işlem gördü. Bu harekete paralel, MicroStrategy (MSTR) 11%, CleanSpark (CLSK) 7%, Marathon Digital (MARA) 6%, Coinbase (COIN) ve Riot Platforms (RIOT) 5% yükseldi. 

⬆️ Legend Biotech (LEGN) hisseleri, şirketin Johnson & Johnson (JNJ) ile ortak geliştirdiği multipl miyelom tedavisinin ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylanmasının ardından 5%’e yakın üzerinde değer kazandı.

⬆️ EHang Holdings (EH) hisseleri, Çinli otonom hava aracı şirketinin EH216-S isimli pilotsuz yolcu taşıyan elektrikli dikey hava aracı (eVTOL) için üretim sertifikası kazanmasıyla 4%’ün üzerinde yükseldi. Şirkete göre, Çin Sivil Havacılık İdaresi tarafından verilen sertifika, küresel eVTOL endüstrisinde verilen dünyanın ilki olup, eVTOL uçağı için seri üretime ve sonraki ticari operasyonlara doğru önemli bir adım anlamına geliyor.

⬆️ Fastly (FSLY) Piper Sandler’dan aldığı güven oyunun ardından 4% yükseldi. Analistler, hissenin “NÖTR” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltirken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 19 dolara taşıdı.

⬇️ Rentokil (RTO) hisseleri, HSBC’nin şirket notunu “TUT” seviyesine düşürmesinin ardından 3%’ün üzerinde değer kaybetti. Analistler “hızlı yönetim eylemleri gemiyi sabitlemiş gibi görünse de”, Rentokil’in Terminix anlaşmasının ardından getirilerini artırıp artıramayacağı konusunda sorular oluştuğunu söylüyor.

⬇️ Uber Technology (UBER) hisseleri, paylaşımlı yolculuk şirketinin alkol teslimatı şirketi Drizly’i 1,1 milyar dolara satın alacağı haberinin ardından 2% geriledi. İşlemin tamamlanmasının ardından Drizly’nin pazar yeri UberEats uygulamasına entegre edilecek. 

Günün Öne Çıkanları: MSTR, EH, LEGN, FSLY, RTO, UBER

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView