Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: MSTR, BOX, S, JD, JWN, ODD

March 6, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: MSTR, BOX, S, JD, JWN, ODD

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ MicroStrategy (MSTR) hisseleri, şirketin dün daha fazla Bitcoin satın almak için 600 milyon dolar değerinde dönüştürülebilir kıdemli tahvil satacağı açıklamasının ardından 10% değer kazandı. 

⬆️ Siber güvenlik hisseleri, CrowdStrike’ın güçlü üç aylık sonuçlarından destek alarak yükseldi. Şirketin hem dördüncü çeyrek hem de içinde bulunduğumuz döneme ilişkin iyimser açıklamaları, siber güvenlik sektöründeki toparlanmaya işaret etti. CrowdStrike 24% ralli yaparken SentinelOne (S) 8%, Palo Alto (PANW), Zscaler (ZS) ve Fortinet (FTNT) 4% yükseldi. 

⬆️ JD. com (JD) bugün açıklanacak bilançosu öncesinde 9% değer kazandı. Çinli e-ticaret devinin dördüncü çeyrek net kârının yıllık bazda 55% artışla 651,4 milyon dolara yükselmesi bekleniyor. 

⬆️ Box (BOX) hisseleri, bulut tabanlı teknoloji şirketinin dördüncü çeyrekte beklentileri aşan bilançosunda açıkladığı güçlü tahminlerinden destek alarak 3% yükseldi. İçinde bulunduğumuz birinci çeyrekte gelirlerinin 261 milyon ile 263 milyon dolar aralığında gelmesini bekleyen şirket böylece analistlerin 260 milyon dolarlık beklentisini aşan bir tahmin açıkladı. 

⬇️ Nordstrom (JWN) tüketici talebindeki yavaşlama nedeniyle içinde bulunduğumuz yıl için analist beklentilerinin altında kalan tahminler açıkladı ve 9%’un üzerinde geriledi. Şirket, yıllık gelirlerinin 2% düşüş ile 1% artış arasında değişebileceğini öngörüyor. Ayrıca Nordstrom’un 1,65 dolar ile 2,05 dolarlık hisse başına kâr beklentisi de 1,98 dolarlık konsensüsün oldukça altında kaldı. 

⬇️ Oddity (ODD) hisseleri, güzellik ve sağlık başta olmak üzere tüketici ürünleri alanında faaliyet gösteren şirketin güçlü dördüncü çeyrek sonuçlarına rağmen Wall STreet’in beklentilerini karşılayamayan tahminlerinin ardından 11% düştü. 

Günün Öne Çıkanları: MSTR, BOX, S, JD, JWN, ODD

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView