Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: MRO, HOOD, FFIE, AAL

May 29, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: MRO, HOOD, FFIE, AAL

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Marathon Oil (MRO) hisseleri, dünyanın en büyük ikinci petrol şirketi Chevron’un şirketi 15 milyar dolara satın almaya hazırlandığı haberlerinin ardından 6%’ya yakın değer kazandı. 

⬆️ Robinhood (HOOD) tarihinde bir ilke imza atarak 1 milyar dolar değerinde hisse geri alım programı açıkladı ve hissesine güven tazeledi. Programın üçüncü çeyrekte başlayacağı ve üç yıllık bir süre içinde tamamlanacağı belirtldi. Hisse, 4% yükseldi. 

⬇️ Faraday Future Intelligent Electric (FFIE), mali dördüncü çeyrek bilançosunun ardından 47% dip yaptı. Elektrikli araç üreticisi, mevcut piyasa koşullarını ve mevcut finansman seviyelerini gerekçe göstererek, 2024 yılı için üretim hedefini geri çekti.

⬇️ American Airlines (AAL) hisseleri, havayolu şirketinin bilançosunda mali ikinci çeyreğe yönelik beklentilerini düşürmesinin ardından 8% değer kaybetti. Şirket, mali ikinci çeyrek düzeltilmiş hisse başına kâr beklentisini 1,15 dolar ile 1,45 dolarlık önceki tahmin ve 1,27 dolarlık konsensüse kıyasla, 1,10 dolar ile 1,15 dolar aralığına düşürdü.  

Günün Öne Çıkanları: MRO, HOOD, FFIE, AAL

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView