Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: MNSO, XPEV, JD, CVNA, AAP, KSS, ACAD, MTN

Günün Öne Çıkanları: MNSO, XPEV, JD, CVNA, AAP, KSS, ACAD, MTN
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Çinli şirket hisseleri, uzun bir süredir devam eden düşüş eğiliminin hükümetin yeni teşviklerden destek bulmaya devam etmesiyle yükseliyor. Pekin’in mevcut çöküşü sona erdirme kararlılığı, ekonominin ve kazançların toparlandığına dair işaretler ve yabancı girişlerinin geri dönüşü, analistlere göre yatırımcılara piyasanın dibe vurduğuna ve toparlanma yoluna girdiğine inanmak için nedenler verdi. Bugün ZTO Express (ZTO) 6%, KE Holdings (BEKE) 5%, XPeng (XPEV) 4%, JD (JD) 4% ve PDD Holdings (PDD) 3% yükseldi. Ayrıca Çinli perakendeci Miniso Holding (MNSO) beklentileri aşan güçlü bilançosunun ardından 15% ralli yaptı. 

⬆️ Carvana (CVNA) hisseleri, online ikinci el araç kiralama şirketinin Jefferies’ten aldığı güven oyuyla 4%’e yakın değer kazandı. Jefferies, CVNA’nın “SEKTÖR ALTI PERFORMANS” notunu “TUT” seviyesine, 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 30 dolardan 85 dolara yükseltti. Aracı kurum, online ikinci el araç satıcısının, birim ekonomisinde sürdürülebilir iyileşmelere yol açtığına inandığı operasyonel değişimlerini beğendiğini belirtiyor.

⬆️ Kohl’s (KSS) hisseleri, ABD’li perakendecinin bugün açıklanacak olan bilançosu öncesinde 4%’ün üzerinde yükseldi. Wall Street, şirketin 5,70 milyar dolar gelir üzerinden hisse başına 1,28 kâr elde etmesini bekliyor. 

⬆️ Advance Auto Parts (AAP) üst yönetimde yeni atamalar yaptı. Otomotiv parçaları sektörünün önde gelen isimelerinden biri olan ABD’li şirket, yatırım firmaları Third Point ve Saddle Point Management ile yapılan işbirliğinin bir sonucu olarak, şirketin kârlı büyüme stratejilerini desteklemesi için A. Brent Windom, Gregory L. Smith ve Thomas W. Seboldt’u yönetim kuruluna atadı. Hisse, 3% yükseldi. 

⬇️ Acadia Pharmaceuticals (ACAD) hisseleri, şirketin şizofreni tedavisi için geliştirdiği pimavanserin ilacının son aşama denemelerinde beklenen sonuçları elde edemediğini açıklamasıyla 17% geriledi. 

⬇️ Vail Resorts (MTN) hisseleri, tatil köyü şirketinin mali ikinci çeyrek bilançosunda beklentileri karşılayamamasıyla 5% düştü. Sezon başından bugüne kayakçı ziyaretleri, zorlu hava koşullarının daha da kötüleştirdiği kötü kayak koşulları nedeniyle 9,7% azaldı ve daha az ziyaretçi sayısına yol açtı. Sonuç olarak, Vail Resorts 2024 yılı için net kâr beklentisini 270 milyon ile 325 milyon dolar aralığına düşürdü. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView