Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: MAT, SNAP, PINS, CLX, CI, SKX, MCHP

February 2, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: MAT, SNAP, PINS, CLX, CI, SKX, MCHP

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Amazon ve Meta Platforms’un güçlü bilançolarının ardından kaydettiği yükseliş, bazı sosyal medya platformlarına da olumlu yansıdı. Snap (SNAP) ve Pinterest (PIN) 5%, Trade Desk (TTD) ise 3% yükseldi. 

⬆️ Mattel (MAT) hisseleri, aktivist yatırımcı Barington Capital’ın oyuncak üreticisi şirkette hissedar olduğu haberlerinin ardından 4% yakın yükseldi. 

⬆️ Clorox (CLX) mali ikinci çeyrekte beklentileri aşan bilançosunun ardundan 8% yükseldi. Ev ürünleri üreticisi şirket, bu dönemde 1,10 dolarlık konsensüsün üzerinde, 2,16 dolar hisse başına kâr açıkladı.

⬆️ Cigna (CI) hisseleri, Deutsche Bank’ın sigorta şirketinin “TUT” notunu “AL” seviyesine yükseltmesinin ardından 5%’e yakın değer kazandı. Banka analistleri, şirketin Medicare Advantage segmentini Health Care Service’e satmasını “değer yaratabilecek bir işlem” olarak değerlendirdi. 

⬇️ Skechers (SKX) mali ilk çeyrek satışlarındaki zayıflığa paralel olarak 10% değer kaybetti. Spor ayakkabılarıyla ünlenen şirketin gelirleri bu dönemde 1,96 milyar dolar oldu ve 2,04 milyar dolarlık konsensüs beklentinin altında kaldı. 

⬇️ Microchip Technology (MCHP) hisseleri, analistlerin beklentilerini karşılayamayan bilançosunun ardından 3%’ün üzerinde düştü. Yarı iletken şirketinin 1,08 dolarlık hisse başına kârı 1,05 dolarlık beklentiyi aşsa da 1,77 milyar dolarlık gelirleri konsensüsün altında kaldı. 

Günün Öne Çıkanları: MAT, SNAP, PINS, CLX, CI, SKX, MCHP

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, TradingView