Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: MASI, VSTO, BIDU, FL, BA, DYN, UAL

Günün Öne Çıkanları: MASI, VSTO, BIDU, FL, BA, DYN, UAL
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Masimo (MASI) hisseleri, sağlık teknolojisi ve üretici elektroniği şirketinin, sağlık birimindeki kârlılığı artırmak adına tüketici birimini ayırmayı planladığı haberlerinin ardından 14% değer kazandı. Şirket, söz konusu ayrılığın Stork bebek monitörü ve Freedom akıllı saati de dahil olmak üzere tüketici ses ve tüketici sağlığı ürünlerini içermesini beklediğini ancak profesyonel sağlık ve tele-sağlık ürünlerini koruyacağını söyledi. CEO Joe Kiani’nin Masimo’nun CEO’su olarak kalması ve yeni oluşturulan şirketin yönetim kurulu başkanı olması bekleniyor.

⬆️ Vista Outdoor (VSTO) ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun şirketin iştirakinin satışına ilişkin bir başvuruyu onayladığını açıkladı. SEC, spor ürünleri üreticisinin bir iştiraki olan The Kinetic Group’un Czechoslovak Group’a satışına ilişkin şirketin yaptığı bir başvuruya yeşil ışık yaktı. Hisseler, 4% yükseldi. 

⬆️ Foot Locker (FL) Evercore’dan aldığı güven oyuyla 3%’ün üzerinde değer kazandı. Şirketin notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine taşıyan Evercore’a göre Foot Locker, ABD ve Avrupa’da pay kazanıyor ve önümüzdeki yıl daha olumlu gelişmeler göstermeye hazırlanıyor.

⬆️ Boeing (BA) CEO Dave Calhoun’un bu yılın sonunda görevden ayrılacağı açıklamalaarının ardından 3% yükseldi. Calhoun’un yanı sıra Yönetim Kurulu Başkanı Larry Kellner da istifa edecek ve Boeing’in Mayıs ayındaki yıllık toplantısında yönetim kurulundan ayrılacak. Kellner’in yerine 2020’den bu yana Boeing’de direktör olarak görev yapan Steve Mollenkopf başkanlığa getirildi. Boeing Ticari Uçaklar Başkanı ve CEO’su Stan Deal ise derhal geçerli olmak üzere şirketten ayrılıyor. 

⬆️ Baidu (BIDU) hisseleri, akıllı telefon devi Apple’ın Çin’de satışa sunulacak iPhone’ları için yapay zekâ alanında Baidu ile çalışmak istediğine ilişkin haberlerin ardından 2% yükseldi. 

⬇️ Dyne Therapeutics (DYN) hisseleri, kas hastalıkları tedavilerine odaklanan biyoteknoloji şirketinin John Cox’un yeni CEO  ve Yönetim Kurulu üyesi olarak atandığını duyurmasının ardından 11% geriledi. 

⬇️ United Airlines (UAL) hisseleri, ABD Federal Havacılık İdaresi’nin şirkete yönelik incelemeleri artıracağı gelişmesiyle 3%’e yakın düştü. FAA, grubun pilotların alternatif uçak modellerini uçurmasına izin verme yetkisini halihazırda askıya almış durumda. FAA, “Süreçteki sertifikasyon faaliyetlerinin devam etmesine izin verilebilir ancak gelecekteki projeler gözetimden elde edilen bulgulara dayanarak ertelenebilir.” dedi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView